Як підняти дитині самооцінку.

Здорова самооцінка дуже важлива для гармонійного розвитку дитини. Тільки маючи правильне уявлення про себе дитина може стати хорошою людиною Як же підняти дитині самооцінку?
Інструкція
1
Щиросердечно любите дитини. Дорослі не застраховані від помилок, тому, будучи батьками, необхідно ставитися до дітей з часткою розуміння і поваги. Щоб дитина розуміла і відчував, що він хороший і цікава людина, з яким хочуть дружити, необхідно приділяти час спілкуванню. І це спілкування має бути щирим, адже діти завжди розпізнають фальш, навіть якщо самі це не до кінця розуміють.
2
Розвивайте почуття компетентності. Успіх дитини в багатьох сферах діяльності підвищить його впевненість в собі і його самооцінку. Тому батьки повинні сприяти тому, щоб він активно виявляв себе: вмів багато чого робити своїми руками, вирішував задачі, спираючись на свої можливості. Це дасть йому можливість пишатися власними досягненнями.
3
Менше карайте і більше заохочуйте. Похвала дитини з боку батьків має величезне значення. Але не менш важлива й хвала сторонніх людей. Для того, щоб дитині заслужити схвалення сторонніх людей, батькам потрібно створювати такі умови, де він зміг би проявити свої вміння та здібності в очах оточуючих.
4
Дозволяйте своїй дитині проявляти самостійність. Кожна дитина може щось зробити сам, дайте йому цю можливість. Надавайте дітям можливість виконувати посильні доручення: нагодувати кішку, винести сміття, підмести підлогу і так далі. Це допоможе зміцнитися самоповазі і накопичити потрібний досвід.
5
Не вимагайте від дитини неможливого. Хоча досвід і навички йому необхідні, надмірне навантаження може привести до невдачі, а це спричинить втрату віри в себе і свої сили.
6
Формуйте в дитині впевненість у тому, що він хороший. Кожен батько бажає, щоб його дитина була щаслива і щоб у нього склалися прекрасні взаємини з людьми. Для цього необхідно навчити його здійснювати добрі вчинки, отримуючи при цьому задоволення. Чи не відгороджуватися дитину від проблем в сім'ї. Також, щоб у дитини був адекватний рівень домагань і висока самооцінка, йому необхідно постійно бачити підтвердження цього на практиці. Тобто, підтвердження факту, що він добрий, компетентний, самостійний і відповідальний.
7
Менше критикуйте дитину. Як говориться у відомому прислів'ї про благі наміри, батьки часто намагаються помічати всі невдачі і промахи дітей. Це вельми негативно позначається на самооцінці дитини, звідси і поява всіляких навішених ярликів.