Як очистити від чорноти срібло. Чим чистити срібло від чорноти.

Срібло - чудовий метал як для ювелірних прикрас, так і для столових приладів. Він благородно виглядає і володіє дезинфікуючим ефектом, що важливо для кухонного приладдя. Але, на жаль, срібло - метал чутливий, легко псується і темніє навіть при самому дбайливому зверненні. Для того щоб успішно відчистити від чорноти срібні вироби і повернути їм первозданний вигляд, необхідно знати декілька нескладних прийомів.
Вам знадобиться
  • кухонна сіль, питна сода, фольга, оцет, нашатирний спирт, зубна паста
Інструкція
1
Найпростіший і доступний спосіб очищення срібла - це нашатирний спирт. Прикраса або очищається предмет опускаємо на кілька хвилин в розчин нашатирного спирту. Потім звичайної зубної пастою і старої щіткою вручну відчищаємо найстійкіші плями. В результаті метал засяє як новий. Однак у цього методу є істотний недолік. Механічна очистка за допомогою пасти або миючих речовин може залишати на виробі мікроподряпини, в які згодом буде забиватися нова бруд.
2
Для дбайливого очищення срібних предметів можна придбати спеціальні миючі розчини. Зазвичай вони продаються в ювелірних магазинах у відділах для прикрас зі срібла. Добре себе зарекомендували в цьому плані миючі засоби з Німеччини. При використанні цих коштів не доведеться з силою відтирати річ від плям, досить просто покласти її в розчин і витримати деякий час. В цьому миючому засобі можна мити як вироби з чистого металу, так і з дорогоцінними каменями. Шкоди для прикраси ніякого не буде, більш того, після висихання миючий розчин створить тонку плівку на предметі, яка захищатиме його деякий час від потемніння.
3
Для столового срібла (столових приладів) добре підходять старовинні способи очищення за допомогою оцту і кухонної солі. Предмети потрібно покласти в каструльку з розчином солі та оцту і прокип'ятити.
4
Якщо вироби сильно забруднені і покриті плямами, в домашніх умовах можна використовувати наступний ефективний спосіб. На дно каструлі або емальованому миски покласти металеву фольгу, насипати на неї одну столову ложку солі і одну столову ложку питної соди. Залити все окропом і покласти в отриманий розчин потемніле срібло на кілька хвилин. Темний наліт з срібних речей перейде на фольгу. Як тільки це відбудеться, речі треба відразу ж витягнути, промити чистою водою і висушити.
5
Якщо ж ви є щасливим володарем старовинних срібних виробів, які потребують особливо дбайливого і охайного ставлення, то при необхідності чистки їх краще віддати професійному ювеліра. Фахівець зможе зняти потемнілий наліт обережно, не пошкодивши поверхні предмета. І вам не доведеться турбуватися про можливі подряпинах або раптово що з'явилися плямах.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Vzya9LJiQic
Корисна порада
Збереження сріблячи в чому залежить від умов його зберігання. Негарний темний наліт зазвичай з'являється при підвищеній вологості в приміщенні. Не рекомендується так само зберігати срібні предмети ліків або будь-яких препаратів, що містять сірку.