Що потрібно для гарного сну ?

Міцний і здоровий сон гарантує нам гарне самопочуття і настрій на наступний день. Але все частіше люди не задоволені своїм сном протягом ночі, скаржаться на недосипання і безсоння. Що ж робити в цій ситуації? Як краще підготуватися до сну?
Інструкція
1
Спати найкраще, звичайно, вночі. Саме в цей час організм воліє відновлюватися після трудового дня. А ось вдень і особливо перед заходом сонця спати не рекомендується, щоб вночі не зіткнутися з труднощами під час засипання. До речі, лягати спати краще до десяти годин вечора, оскільки час з 22 до 5:00 вважається найбільш сприятливим для сну. В середньому дорослій людині необхідно спати 7-8 годин щодня. До того ж сон повинен бути спокійним і безперервним, тільки тоді організм повноцінно відпочине і відновиться.
2
Не їжте перед сном. Вечеряйте мінімум за дві години до сну. На вечерю бажано вживати легку їжу: кисломолочні продукти, фрукти або овочі, інакше інакше ваш шлунок буде працювати всю ніч, замість того щоб відпочивати. До того ж через пізнє і рясного вечері ви почнете одужувати. Також не пийте після трьох дня кави, віддайте перевагу чай з меліси або м'яти. А пізно увечері побалуйте себе теплим молоком з чайною ложкою меда.Вообще перед сном краще спробувати розслабитися. Постарайтеся викинути з голови всі тривоги і турботи, навпроти, подумайте про що-небудь приємне. Можна недовго погуляти на вулиці або зайнятися йогою, а після повалятися в теплій ванні. Якщо любите читати, слухати музику або дивитися телевізор, то віддайте перевагу що-небудь заспокійливе.
3
Спати краще в темряві й тиші. Тому на ніч закривати штори на вікнах або надягайте маску для сну. Купіть собі не цокаючий будильник. Також перед сном провітріть кімнату. До речі, лікарі вважають, що найкраща температура для сну 18-20 ° C. При більшій температурі можливі неспокійні сновидіння, а в холоді організм не розслабиться.
4
У ліжку вам повинно бути тепло. Постільна білизна купуйте з натуральних тканин: бавовни, шовку, льону. І не забувайте вчасно міняти комплект білизни, оскільки на свіжих і чистих простирадлах спати набагато приємніше. Також одяг для сну зобов'язана бути з натуральних матеріалів. Дуже корисно спати взагалі голяка, щоб нічого не сковувало ваших рухів, а тіло вільно дихало. Крім цього, для хорошого нічного відпочинку мають велике значення матрац і подушка. Спати краще всього на напівжорсткому матраці, так ви не отлежітся собі боки і не потонете в ньому. Висота подушки залежить від вашої пози уві сні. Якщо любите спати на спині або животі, вибирайте не високу подушку. Якщо віддаєте перевагу відпочивати на боці, тоді висота подушки повинна дорівнювати ширині плеча.
5
Приймати снодійне стоїть виключно в крайньому випадку і після консультації з лікарем. Неконтрольований прийом снодійних препаратів розхитує нервову систему. До того ж люди, звиклі засипати за допомогою таблеток, рідко відчувають себе бадьорими і відпочили після пробудження.
6
А прокинувшись, не залежується в ліжку. Посміхніться собі, солодко потягніться і вставайте, новий день чекає вас.Соблюдайте ці нехитрі поради, і тоді повноцінний здоровий сон вам забезпечений.