Як продіагностувати несправний жорсткий диск.

Для успішного ремонту або відновлення даних з жорсткого диска необхідно його правильно продіагностувати. Діагностика в Лабораторії "Інтер" безкоштовна і займе кілька хвилин. Однак, щоб її результат Вас не розчарував, можна спробувати продіагностувати диск самостійно.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер з свідомо справним блоком живлення, справні кабелі для підключення диска, і найголовніше - слух!
Інструкція
1
Підключаємо диск до штатного інтерфейсу комп'ютера (IDE, SATA, USB) і блоку живлення. Включаємо комп'ютер.
2
Не звертаючи уваги на те, завантажується комп'ютер чи ні, слухаємо, що відбувається з диском. Нормальний диск повинен розкрутитися, трохи (!) Потріщати (відбувається рекалібровку головок) і продовжувати крутитися. Якщо замість звуку обертання пластин чуємо писк, то маємо місце або з залипанням магнітних головок, або з клином двигуна (залежно від моделі). Якщо після розкручування пластин чуємо виразні удари, або множинні повторювані клацання - несправний блок магнітних головок. Диск при обох несправності ремонту не підлягає, відновлення даних можливо тільки в спеціалізованій лабораторії.
3
Якщо сторонніх звуків не виявлено, перевіряємо, чи визначився диск в BIOS. Якщо ні, швидше за все пошкоджена службова інформація диска (її ще можна умовно назвати мікропрограмою). Ремонт - під питанням, відновити дані під силу фахівцям лабораторії з відновлення даних за допомогою спеціального обладнання.
4
Якщо диск визначився в BIOS, перевіряємо його наявність в диспетчері дисків: правою кнопкою на "мій комп'ютер" -> управління -> диспетчер дисків. Інформація про нормальний диску: обсяг, файлова система, буква. Якщо бачимо повідомлення типу "файлова система RAW", "-диск не ініціалізованим першим" і т.п., маємо справу з пошкодженою логічною структурою диска (пошкодження файлової системи). Для успішного відновлення даних слід перевірити диск на наявність нечитаних секторів, їх кількість (так як вони можуть бути обумовлені відмовою головки) і розташування. Якщо нечитаних секторів немає, можна відновити дані програмним способом (це, звичайно, краще довірити професіоналам). Якщо маємо місце з ушкодженнями поверхні, то для вичитування такого диска необхідний спеціальний програмно-апаратний комплекс.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не розкривайте жорсткий диск. Розтин жорсткого диска повинно проводитися тільки в спеціальних умовах ("чиста кімната", ламінарний бокс) і персоналом, що має достатню підготовку. Всередині жорсткого диска дуже тонка механіка і ДУЖЕ чисте повітря. Попадання будь-яких частинок пилу, випадкове торкання поверхонь диска, головок і т.д. може призвести до повної втрати всіх важливих даних.
Корисна порада
При діагностиці використовуйте тільки свідомо справне устаткування (блок живлення, кабелі та ін.). Якщо Ви вирішили самостійно відновити дані, оцініть свої сили і ціну помилки.