Як вибрати програму для верстки.

Існує чимало програм, як платних, так і безкоштовних, призначених для електронної викрутки книг, газет, журналів, буклетів та іншої паперової продукції. Вибір програми для верстки залежить від цілей і завдань верстальника, а також від його досвіду та особистих уподобань.
Інструкція
1
Найпопулярнішою і багатофункціональною програмою є продукт Adobe під назвою InDesign. На сьогоднішній день випущена його 6-а версія, яка називається InDesign CS6. Якщо вам доводиться багато працювати з картинками і колонками, наприклад, при верстці газет, ілюстрованих журналів і книг зі складною структурою, то InDesign - ваш вибір. Він володіє всіма необхідними функціями і досить простий в освоєнні. Вся верстка зводиться до того, що ви вставляєте текст або графіку у фрейми (такі своєрідні «квадратики» і «прямокутники»), а потім в своєму розпорядженні їх на смузі в потрібному порядку. Це дуже зручно, особливо якщо використовувати напрямні лінії і освоїти «гарячі клавіші» .До того ж Adobe пропонує чимало програм, які в значній мірі спрощують життя верстальника: той же Adobe Illustrator або Adobe Photoshop. А в останній версії InDesign з'явився «рідкий макет», що дозволяє значно спростити верстку сторінок з різними форматами. Крім того, все частіше InDesign починають використовувати при верстці сайтів.
2
Adobe PageMaker - ще один продукт від компанії Adobe. Звичайно, використання PageMaker'а нині - крок назад порівняно з використанням InDesign'а, так як PageMaker вже кілька років не підтримується компанією у зв'язку з появою InDesign'а. PageMaker - його предтеча. Але в деяких компаніях його продовжують використовувати - або в силу звички, або в силу «слабких» комп'ютерів, на яких більш «круте» програмне забезпечення просто не буде працювати, або з інших причин. PageMaker, як і InDesign, має гарний функціонал і зручний інтерфейс, головне - освоїти «гарячі клавіші», і робота закипить.
3
Для гіперсложних документів і технічних книг, в яких величезна кількість форм, таблиць, графіків та іншої наочної інформації, краще використовувати Ventura Publisher, TeX або FrameMaker. З їх допомогою легко автоматизувати оформлення текстової інформації.
4
Для верстки кольорових буклетів, оголошень, афіш та іншої «наочною» інформації, в якій головне - якість картинки, а текст - вторинний, доречно використовувати старий добрий Photoshop або CorelDraw. Вони призначені спеціально для роботи з графікою. Однак, якщо ви випускаєте «глянцевий» каталог чи рекламний багатосторінковий буклет, цілком верстати його в графічному редакторі буде нерозумно. Краще зверстати окремі елементи, зберегти їх у вигляді графічного файлу і вже потім розміщувати їх на смузі, використовуючи, наприклад, InDesign.
5
Деякі верстають «по старинці», тобто, в MS Word. Це, в принципі, допустимо, якщо ви не хочете ставити додаткове програмне забезпечення, а ваша книга проста, як апельсин, і не має безліч елементів. Однак такий підхід в середовищі верстальників вважає непрофесійним. До того ж, Word - це програма, в першу чергу, для набору і редагування тексту, і випустити високоякісну друковану продукцію з його допомогою навряд чи вийде.
Зверніть увагу
Вибрати можна будь-яку програму для верстки - будь то хоч InDesign, хоч QuarkXPress, хоч Wоrd, якщо ви робите це самостійно. Справа в тому, що найчастіше при замовленні в друкарні послуг тільки друку, співробітники друкарні зажадають з вас файли у форматі PDF. Конвертацію в цей формат робить практично кожна програма. Але якщо такої функції немає або вона працює некоректно, доведеться вибрати іншу програму для верстки.