Як відмити масло. Як відмити пляму від рослинного масла від джинс.

Масляні плями на одязі - річ, звісно, неприємна, але легко переборна. Можна застосувати «підручні» кошти або скористатися спеціальними. Обробляти пляму краще з вивороту, помістивши річ на тверду поверхню і підклавши під забруднену ділянку або декілька шарів білої тканини, або кілька білих серветок. При застосуванні рідких засобів пляма обробляють за допомогою ватного тампона або білої ганчірочки (можна і м'якою щіткою). Спочатку змочують місце біля плями, потім поступово переходять від краю до середини. При такому способі обробки пляма не буде розпливатися.
Інструкція
1
Пропонуємо кілька способів «народних» коштів: Капнути на пляму засобом для миття посуду, запрати і змити теплою водою. Випрати всю річ як зазвичай.
2
Капнути на пляму керосин, почекати 5 хвилин і милом або пральним порошком в теплій воді. Цей спосіб не застосовний для тканин з нестійкою забарвленням.
3
На свіжа пляма насипати сіль, краще сорт «Екстра», почекати, поки вбереться масло , 5-10 хвилин, можна обережно потерти, при необхідності повторити. Сіль можна замінити борошном. Після чого випрати в чистій теплій воді.
4
Застарілі жирові плями добре вичищаються, якщо покрити їх сумішшю, що складається з 1 частини нашатирного спирту, 1 частини солі і 3 частин води, потім повісити річ для провітрювання, після чого випрати в чистій воді.
5
З вовняних тканин масляні плями можна видалити, виправши «заплямовану» річ в настої гірчиці. Однак перед цим річ необхідно замочити на дві години. Якщо з першого разу пляма не вдалося вивести, необхідно повторити прання ще раз.
6
Плями на невипраному тканинах можна видалити так: нагрітої до високої температури картопляним борошном рясно посипають забруднене місце, під який кладуть білу чисту тканину. Хвилин через 20 борошно струшують і замінюють новою порцією. Це повторюють доти поки пляма не зникне. Потім виріб вибивають і вичищають щіткою.
7
Свіжі плями на світлих бавовняних, лляних, вовняних і шовкових тканинах посипають сухим порошком крейди, тальку, зубного порошку або паленої магнезії з обох сторін. Покрити білим папером, зверху покласти вантаж і залишити на добу. Порошок зчистити сухою щіткою.
8
З білих і світлих тканин плями видаляють густий пастою з бензину і сухого порошку крейди. Пасту намазати товстим шаром, злегка втерти пальцем і залишити на кілька годин. Висохлу пасту очистити щіткою. У міру необхідності процес повторити 2-3 рази.
9
Спеціальні засоби, які пропонує нам промисловість: Vanish OXI Action універсальний засіб для виведення плям. Тільки не залишайте його на тканини більше 3 годин, може роз'їсти волокна тканини.
10
Amway - серія SA8 SOLUTIONS Pre-Wash Spray Спрей попереднього очищення для виведення плям. Виводить всі види плям, у тому числі і від масла.
11
Антіпятін - універсальний засіб для виведення плям від російського виробника.
Корисна порада
Темні тканини краще обробляти з виворітного сторони.Прі приминении бензину, гасу необхідно враховувати, що ці кошти вогненебезпечні та отруйні. Користуватися ними потрібно обережно, в провітрюваних приміщеннях