Як вибрати нетбук. Який вибрати нетбук.

Нетбук - різновид компактного персонального комп'ютера, що отримала широке розповсюдження завдяки компактності, невеликій вазі, зручності і скромною ціною. Будучи за розмірами лише трохи більше смартфона, нетбук проте є повноцінним персональним комп'ютером, оснащеним qwerty-клавіатурою і «справжньою» операційною системою, а не мобільного її версією.

Основною сферою використання нетбуків є робота в інтернеті і з простими додатками. Нетбуки випускаються в різних дизайнерських рішеннях, дозволяючи користувачеві перевагу класичний дизайн, або ж вибрати більш яскраву модель, що залучає увагу оточуючих і добре поєднується з аксесуарами одягу або автомобілем.Существует кілька параметрів нетбуків, на які слід звертати увагу щоб правильно вибрати нетбук.

  1. Діагональ екрану. Для роботи в інтернеті і перегляді відео в принципі достатньо 9 дюймів діагоналі екрану. Для роботи з документами, текстами, а тим більше фотографіями краще вибрати модель з екраном побільше, та й клавіатура у неї буде зручніше. Зверніть увагу на те, що ціна нетбуків зростає зі зменшенням діагоналі екрану - це плата за можливість покласти повноцінний комп'ютер в кишеню джинсів або дамську сумочку.
  2. Час роботи від акумулятора. Визначає ступінь вашої свободи коли електромережу недоступна. У ряду моделей сягає 11 годин, однак більш ємний акумулятор істотно збільшить вагу комп'ютера, а також його вартість. Недорогі моделі здатні працювати без харчування 2-4 години. Якщо ви працюєте з нетбуком в основному в приміщенні, то більша ємність акумулятора вам не знадобиться.
  3. Потужність процесора, обсяг оперативної пам'яті і ємність диска. Перші два параметри для нетбуків не грають великої ролі, адже він не призначений для запуску вимогливих до ресурсів додатків. А от вибрати нетбук з досить великим жорстким диском - це значить забезпечити достатній простір для зберігання музики та відео.
  4. Порти. Більшість нетбуків оснащені портами HDMI (дозволяє підключити зовнішній монітор або телевізор), USB, картридером, а також інтерфейсами wifi і bluetooth. Всі ці можливості використовуються для взаємодії з іншими пристроями і комп'ютерними мережами і рідко бувають зайвими.