Як намалювати книгу.

За допомогою такого універсального матеріалу, як акварель, можна створювати різні візуальні ефекти. Сьогодні розмова піде про те, як писати чітко обрис деталі в техніці «один мазок» і способом «вологе по сухому».
Вам знадобиться
  • Лист акварельного паперу, олівець 4В, м'який ластик, кругла кисть №6, палітра, дві банки з водою, фен, акварельні фарби.
Інструкція
1
Намітьте основні елементи. Візьміть олівець 4В і намітьте на аркуші розташування основних елементів композиції. Почніть від середини листа і поступово пересувайтеся до його країв. Перевірте вертикальні і горизонтальні лінії, кути і «негативні форми» предметів і відкидаємо ними тіней.
2
Нанесіть першу рідку розмивання рожевою фарби. Жидко розведіть рожеву фарбу і злегка приглушите її тон сірою фарбою. Візьміть кисть №6 і напишіть вийшла фарбою верхню книгу . Для другої книги додайте до суміші трохи червоної фарби, щоб зробити тон розмивання більш теплим. Дайте фарбі просохнути.
3
Напишіть сині книги. В рідинно розведений синій кобальт підмісіть трохи сірої фарби і напишіть верхню книгу в стосі. Самим кінчиком кисті намалюйте рамки навколо майбутніх золочених написів на книгах.
4
Додайте темний тон на корінці книг. Приглушите синій кобальт сірою фарбою. Нанесіть суміш, на корінці синіх книг, акуратно обходячи ті ділянки, на яких повинні бути золочені написи.
5
Напишіть тіні від предметів. Тіні, що відкидаються предметами, допомагають позначити горизонтальну площину столу, на якому розкладені книги. Напишіть ці тіні сумішшю сірої фарби, паленої умбри і сирої Сієни. Слідкуйте за тим, щоб всі кути тіней були чіткими. Дайте картині просохнути.
6
Почніть додавати темні тони на книги. Змішайте рожеву і сіру фарби і напишіть обкладинку верхньої книги так, щоб уздовж краю обкладинки, там, де відбивається падаючий на книгу світло, просвічувала вузька смужка нижнього шару фарби. Для того щоб пофарбувати обкладинку другого червоної книги, змішайте рожеву і червону фарби.
7
Додайте золочені написи. На обкладинках і корінцях книг яскраво виділяються позолочені написи. «Позолотити» ці залишені білими ділянки можна за допомогою сирої Сієни, злегка приглушеної сірою фарбою.
Зверніть увагу
Композиція, складена для натюрморту, має суворо окреслені геометричні форми. Яскраво освітлені з одного боку книги відкидають настільки ж чіткі тіні.
Корисна порада
Цього натюрморті важливо зберегти чіткі обриси книг, тому не можна допускати, щоб фарби зливалися.