Як зробити самому пилораму.

Устаткування для виробництва коштує досить чималих грошей, тому для організації справи в «домашніх умовах» (наприклад, якщо будується садовий будинок або робиться серйозний ремонт) багато майструють верстати та пр. Необхідні речі самостійно. Найпоширенішим і затребуваним є деревообробний верстат - пилорама.
Інструкція
1
В підставу станини для пилорами використовуйте два сталевих швелера височиною 140-180 мм і довжиною 8 метрів. Це можуть бути куточки 50Х100 мм, дві рейки, розгорнуті їх підошвою кверху.Обратіте увагу, що заготовки повинні бути прямими.
2
По всій довжині швелера потрібно просвердлити отвори діаметром 14-16 мм, при цьому отвори повинні бути точно в ряд і розміщуватися на рівній відстані з кроком приблизно в 1-1,5 метра.
3
Зробіть стяжки за кількістю отворів за допомогою відрізків від водопровідної труби 3/4 з довжиною по 25 сантиметрів. Для з'єднання стяжки можна застосовувати різьбові шпильки довжиною 290-340 міліметрів або ж болти, залежно від обраного матеріалу.
4
Зібрані напрямні необхідно поставити на стійки, складені або зварені на болтах М12 з швелерів, куточків або труб. При цьому число стійок має обумовлюватися довжиною станини. В даному варіанті потрібно 4 штуки.
5
Крайні стійки повинні бути на відстані 80-100 см від кінця напрямних. Для додання станині обходимой жорсткості, ставляться розкоси. Доцільніше збирати станину відразу на місці установки, так як вона дуже багато важить.
6
Для забезпечення горизонтальності напрямних, потрібно підкладати під стійки бруски або дошки, так же при необхідності можна підкопати грунт.
7
Наступним вузлом пилорами буде рухлива віз. Її можна зробити на базі металевої плити завтовшки в 4,6 сантиметра, при всьому цьому довга вози повинна варіюватися в межах 600 мм, ширина вози зобов'язана виходити за швелери приблизно на 10 міліметрів з усіх боків. Так підбором товщини затискних пластинок і прокладок возі підтримується вільний рух уздовж довжини напрямних. Тут вже варто спостерігати за тим, щоб проміжок був якомога менше.
8
Необхідно дивитися за тим, щоб товщина пластинки була приблизно на 0,5 мм більшою, ніж товщина стелажів швелерів.
9
Стягувати затискні пластинки і прокладки потрібно за допомогою гвинтів М8. Щоб віз мала можливість переміщатися знизу, до її базі, за допомогою гвинтів, потрібно буде закріпити упор-куточок 40Х40 мм. Крім того воза рекомендовано ставити на підшипники або ж ролики.
10
Поверх вози приваріть 2 куточка, необхідні для кріплення самого електродвигуна.
11
Щоб невимушено переміщати віз з дисковою пилкою і движком, застосовують ланцюг, наприклад, ланцюг від комбайна. Її потрібно гарненько натягнути, щоб цілком ліквідувати хід штурвал. Його потрібно буде монтувати на одній втулці у бічних зірочок, що знаходяться з усіх країв напрямних.
12
Зручність в роботі можна забезпечити за допомогою фіксування колоди, яке надалі передбачається обробляти. Фіксування робиться на базі труб з поперечником в межах 35-40 мм, в які потрібно буде вставити рухливі штанги - вони будуть гальмуватися на потрібній вишині допомогою гвинта М8.
13
Поверх на штанзі розмістіть кулачкові механізми затиску і притиски. Протяжність притиску повинна бути приблизно 15 мм. Неодмінно, слід пам'ятати про пилі і движку. Для цієї збірки зразково підходять пила з диметром 1 метр, і Ел-двигун з потужністю 10 кВт. Не потрібно засмучуватися, в разі якщо не вийде знайти ці агрегати, можна просто влаштувати станину поменше, беручи до уваги габарити девайсів.
14
При всьому цьому працювати на такому приладі не складно, необхідно просто укласти колоду на ложе, а потім зафіксувати зажимами, далі включити електродвигун і переміщати візок, повертаючи штурвал.
15
Пересувати віз можна в 2 сторони. Дбайте про те, щоб пила була гострою, і, звичайно, слід пам'ятати про правила безпеки.
16
За допомогою цієї пилорами можна зробити брус, рейки, дощечки майже всіх обсягів.