Як підготувати дитину до дитячого саду.

Дитячий сад - важливий і відповідальний етап у житті дитини. І від батьків багато в чому залежить, як їх малюк адаптується до нових умов і чи буде ходити туди надалі з задоволенням. Тому важливо грамотно підготувати дитину до дитячого саду.
Інструкція
1
Переконайтеся в тому, що дитячий сад вам дійсно необхідний. Психологи рекомендують відправляти малюка в тому віці, коли він уже усвідомлює себе, як особистість (говорить про себе в першій особі, вживає «я сам»), володіє основними навичками самообслуговування і може виразно пояснити сторонній людині свої потреби.
2
Розповідайте дитині про дитячий садок. Приводьте оповідання зі свого дитинства. Не читайте нотації, просто розповідаєте. Природно, тільки позитивне: як у дитячому садку цікаво, як там багато дітей, які там цікаві заняття.
3
Привчайте вашого малюка до дитсадівського режиму - прийом їжі, денний сон, прогулянка. Дуже важливо і в вихідні дні не порушувати його хоча б перший час.
4
Навчіть свою дитину їсти самостійно, одягатися, користуватися носовою хусткою, ходити на горщик, дізнаватися свої речі. Може бути, має сенс відзначити речі малюка розпізнавальним знаком.
5
Виводите дитини грати з дітьми приблизно його віку, наприклад, на дитячий майданчик або в гості до подруги. Навчіть його не сваритися з іншими дітьми, не відбирати у них іграшки, не битися і не обзиватися.
6
Навчіть малюка без сорому звертатися до дорослого. Але - тільки до знайомого дорослому. До чужих ваша дитина не повинен навіть підходити!
7
У присутності дитини не відзивайтеся негативно про дитячий сад, не критикуйте вихователів або адміністрацію.
8
Не рекомендується одразу залишати дитину в дитячому саду на цілий день, але й не слід затягувати з короткочасними відвідинами. Краще протягом одного-двох тижнів довести час перебування до норми, поступово збільшуючи його на півгодини-годину.
9
У період адаптації більше проводите час з дитиною, частіше гладьте його, беріть на руки, цілуйте. Можете заохочувати його за хорошу поведінку маленькими бонусами: смаколиками, новою іграшкою, поїздкою в парк або спільним переглядом мультфільму.
10
Якщо дитина плаче, влаштовує істерики і не відпускає вас, не ведіться на провокації. Дайте йому зрозуміти, що підете в будь-якому випадку, але скоро прийдете. Головне - не плачте самі і не розлучайтеся занадто емоційно. До речі, найкраще діти розлучаються з татами.
11
Підтримуйте постійний контакт з вихователем, психологом та завідуючої дитячим садом, відстежуйте поведінка вашої дитини. При виникненні проблем не соромтеся радитися з дитячим психологом.