Як перемогти зірочки на ногах.

Судинні зірочки з'являються на ногах внаслідок варикозного розширення вен. Це захворювання, як правило, розвивається у тих, хто має генетичну схильність, довгий час проводить на ногах або займається важкими фізичними навантаженнями. Іншими факторами ризику є наявність надмірної ваги, непомірне вживання спиртного і тютюну, гормональні потрясіння організму (такі як вагітність, клімакс), безконтрольний прийом гормональних препаратів і так далі.
Інструкція
1
Головним методом боротьби з судинними зірочками є безпосереднє зміцнення венозних стінок за допомогою фізичних навантажень і спеціальних водних процедур. Закріпити ефект можна правильно підібравши одяг і білизну.
2
Оскільки основна шкода ногам заподіює тривале стояння і сидіння, намагайтеся регулярно розминати затерплі кінцівки. Це можна зробити, переступаючи з ноги на ногу або акуратно підводячись на носках, не сидіть нерухомо довгий час - вставайте зі стільця кожні 40-50 хвилин. Протягом робочого дня бажано на 10-15 хвилин приймати горизонтальне положення і підкладати під витягнуті ноги валик або жорстку подушку. Справитися з застійними явищами в венах допоможуть регулярні заняття фітнесом, танцями, їзда на велосипеді.
3
Хороший ефект в боротьбі з зірочками дають водні процедури. Головне, щоб вода була прохолодною. За порадою лікаря для лікування і профілактики варикозу можна використовувати контрастний душ. Спеціальні лікувальні креми та мазі також застосовуються для полегшення болю і тяжкості в ногах. Однак одні косметичні засоби не в силах повністю вирішити проблему.
4
Відновити клітини судин допоможе дієта, багата продуктами з високим вмістом вітамінів Р і Е, аскорбінової кислоти (шипшина, чорна і червона смородина, цитрусові, томати, яловича печінка, морська риба, капуста, листовий салат, шпинат, горіхи, оливкова олія, зелений чай).
5
Уважно стежте, щоб на одязі не було тугих гумок. Віддавайте перевагу натуральним тканинам, вільному крою одягу, носіть взуття на невеликому стійкому каблуці. Ці заходи допоможуть перемогти наявні судинні зірочки, а також уникнути їх повторного появи.