Як просувати консультаційні послуги.

Просування бізнесу - це, мабуть, найскладніший процес у всій його організації. З просуванням стикаються підприємці як на початковому етапі своєї діяльності, так і протягом усього існування компанії. Особливе значення просування має для консультаційних (консалтингових) послуг.
Інструкція
1
Найбільшу значимість просування має саме на етапі становлення бізнесу, який полягатиме в наданні консультаційних послуг. Специфіка консалтингового бізнесу полягає в тому, що тут не продаються і не купуються конкретні речі. В даному випадку клієнт платить за знання, досвід. А значить, найважливішим орієнтиром при виборі методів просування повинні стати люди або ж окрема особистість.
2
Найчастіше особистістю, навколо якої й організовується консалтинговий бізнес, є його керівник, рідше - інші особи. Іноді буває, що компанія утворюється під конкретну теоретичну модель і її засновників (наприклад, теорія маркетингу - для компаній, що займаються маркетинговим консалтингом) .Елементамі просування особистості консалтингової компанії (в разі, якщо особистість є керівником організації) можуть бути: - участь лідера в науковій діяльності з профільної проблемі, наявність ступеня кандидата або доктора наук; - наявність спеціальних дипломів міжнародного рівня або декількох дипломів за різними профільними спеціальностями; - участь особистості в профільних заходах, проведення майстер-класів з тематики фірми (скажімо, у сфері бухгалтерського обліку); - викладацька діяльність керівника організації; - випуск авторської книги керівника консалтингової компанії; - участь у громадській діяльності, відстоювання найважливіших соціальних питань у обществе.Такім чином, необхідно максимально активізувати діяльність керівника або ж, якщо деякі з перерахованих пунктів є в арсеналі, грамотно провести рекламу саме на унікальності та професіоналізмі керівника організації.
3
Іншим способом просування консалтингового бізнесу будуть безкоштовні послуги та консультації. Оскільки бізнес заснований на досвіді та репутації фахівців, то непогано було б цю репутацію підвищити саме шляхом проведення безкоштовних консультацій (наприклад, юридичних) .Цей спосіб хороший ще й тим, що дозволяє не тільки підвищувати впізнаваність і репутацію на ринку, але і поступово розширювати її частку, адже у випадку вдалої безкоштовної консультації, клієнт прийде за платною.
4
Ще одним важливим моментом в питанні просування консультаційних послуг є переклад даного виду послуг в мережу інтернет. Консалтинг - це якраз такий бізнес, який можна будувати, принаймні на початковому етапі, без офісу і штату співробітників. А тому важливим є створення зручного сайту в мережі, а також групи в соціальних мережах. Тут важливо увага до клієнта, а також можливість передачі матеріалів, які необхідні для роботи спеціаліста.На сьогоднішній день існує безліч способів просування бізнесу в мережі. Однак специфіка просування сайту консалтингової компанії складатиметься в грамотному його позиціювання і вдалого акценті на особистості керівника (власника бізнесу).