Як скласти меню на весільний банкет. Як скласти меню в кафе.

Отже, ви вже вибрали ресторан для вашого торжества. Тепер варто замислитися складанням меню. На що варто звернути увагу, щоб ваш стіл був красивим, цікавим і різноманітним?
Інструкція
1
Більшість ресторанів пропонують вже готові варіанти меню на певні суми на одного гостя. Наприклад, на 1500, 2000 і 2500 рублів. Потрібно уважно вивчити надані варіанти, порахувати, скільки грамів їжі вийде на кожного гостя, по можливості попросити у адміністратора фотографії страв або накритого столу.
2
Як правило, в ресторанах дозволяють складати індивідуальне меню, пропонуючи асортимент страв для вибору. Для повноцінного меню краще вибрати 3-5 видів холодних закусок (м'ясну, рибну та овочеву), 3-4 види салатів, гарячу закуску, два варіанти гарячих страв, фрукти. На десерт на весілля зазвичай замовляють торт або набір капкейков (маленьких тістечок).
3
При складанні меню враховуйте смаки всіх гостей. Якщо серед гостей будуть вегетаріанці, не забудьте замовити для них індивідуальне гаряче блюдо. Наприклад, запечені овочі.
4
Майже всі наречені, і особливо їх мами, хвилюються, що гості залишаться голодними. У переважній більшості випадків хвилювання виявляються марними, адже адміністратор в ресторані з власного досвіду знає, скільки потрібно замовити їжі, щоб стіл не був порожнім. Але для спокою можна орієнтуватися на кількість грамів на людину. Без урахування десерту, фруктів і напоїв повинно вийти 1200-1400 грамів. Більше брати не варто, адже тоді частина їжі після бенкету доведеться просто викинути.
5
Більшість ресторанів пропонують «фірмові» страви, наприклад, фаршировану рибу або порося. Ці закуски дуже гарно виглядають на столі. Також можна замовити гаряче блюдо, яке виносить і розрізає сам шеф-кухар.
6
Якщо ресторан не може виготовити торт, не забудьте замовити його окремо. Те ж стосується і короваю. Деякі ресторани дарують торт або коровай в подарунок при замовленні банкету на певну суму.
Зверніть увагу
Деякі ресторани дозволяють приносити не тільки алкоголь, але і безалкогольні напої та фрукти. Таким чином, на запропоновану суму ви зможете замовити більшу кількість страв.
Корисна порада
Бажано передбачити окремий фуршет для зустрічі гостей, де крім напоїв поставити і міні-закуски (канапе, тарталетки), так як вони зазвичай приїжджають заздалегідь, і деколи доводиться досить довго чекати молодих.