5 основних страхів на роботі.

Американський психолог Девід Ред вважає, що людину на роботі долає більшою частиною один з п'яти страхів: страх перед критикою, удачею і невдачею, начальником і конкуренцією. Знати про ці страхи необхідно, щоб вчасно їх діагностувати і постаратися подолати.
Інструкція
1
Страх перед неудачейЧасто ми боїмося потерпіти невдачу, якщо беремося за нові доручення. Буває, що люди вже з ранку налаштовуються на цей страх і з цієї причини відмовляються від нової роботи, намагаються перекладати її на інших, безпричинно зляться. Розберіться, у чому причина цього страху. Може бути, щоб більш вдало впоратися із завданням, слід підучитися, підвищити свою кваліфікацію. Або людина - перфекціоніст по натурі. А може бути, просто накопичилася втома і пора у відпустку?
2
Страх перед удачейЕсть і такий страх - боязнь успіху. Людина боїться взяти на себе відповідальність за майбутні досягнення та славу. Його лякає страх перед відповідальністю. Але не можна весь час виконувати одну і ту ж добре знайому вам роботу. Інакше не буде ніякого зростання. Подолайте свою нерішучість - і до нових досягнень!
3
Страх перед крітікойБоязнь бути осміяним з боку колег або викликати невдоволення начальником часто заважає людині бути природним. Це породжує ще більше проблем. Розберіться, чому вас лякає критика, як ви поводитеся в разі, якщо вас критикують. Можливо, справді, варто краще працювати? Якщо вважаєте, що критика - необґрунтована, це привід серйозно поговорити з начальником або колегою.
4
Страх перед конкуренціейВи боїтеся, що хтось виконає роботу якісніше і швидше вас, тому самі поспішайте і допускаєте помилки. Боїтеся, що хтось забере вашу посаду, і постійно шукайте потенційних ворогів. Це породжує підозрілість і відлякує оточуючих. Ви повинні спробувати об'єктивно оцінити свої можливості і зізнатися собі, що є незамінним співробітником. А можливих конкурентів краще робити друзями
5
Страх перед босом багатьох перед начальником відбирає мову. Деякі боси так авторитетні і значні, що не виникає жодного бажання з ними сперечатися. А треба. Подолайте страх перед шефом спорами. Наберіться нахабства і дозвольте собі іноді говорити «ні». Пам'ятайте: ваш начальник - теж людина і може помилятися.