ТОП-6 продуктів від стресу.

У круговерті нашого життя і її божевільному ритмі майже всі ми регулярно піддаємося стресам. Наслідками стресу можуть бути як просто пригнічений настрій, дратівливість або апатія, так і справжня депресія. Звичайно, потрібно вчитися розслаблятися, знаходити собі приємні і знімають напругу заняття. Це важливо з психологічної точки зору. В складних же або тривалих випадках доведеться звернутися за допомогою до лікаря або психолога. Але що ж можна ще самостійно вжити в повсякденному житті, щоб негативні наслідки стресу не позначилися на нашому самопочутті і здоров'я? Можливо, не всі замислювалися, що вихід є, і він досить простий. Насправді можуть надати реальну допомогу звичайні продукти харчування, потрібно тільки знати, які саме.
Інструкція
1
На першому місці продукти червоного кольору, причому це можуть бути будь-які фрукти, ягоди або овочі на ваш смак. Намагайтеся щодня з'їдати хоча б одне найменування продукту цього насиченого кольору. Справа в тому, що в них міститься речовина фенілаланін, що забезпечує нас хорошим настроєм і бадьорістю. При стресі різко знижується рівень гормонів, що відповідає за наш настрій, а фенілаланін перешкоджає цьому процесу, утримуючи нормальний їх рівень.
2
Зелень та овочі зеленого кольору не менш важливі й займають по праву друге місце. Будь-яка городня зелень, особливо зростаюча в сезон у відкритому грунті, насичена мікроелементами і амінокислотами, які дозволяють підтримувати бадьорий настрій і протистояти стресу. Зелені овочі, особливо брокколі і стручкова зелена квасоля, містять крім того ще й фолієву кислоту в достатній кількості, яка допомагає виробленню серотоніну, нашого гормону радості, і дозволяє утримувати його вміст в організмі на належному рівні.
3
Третє місце можна сміливо віддати м'ясу птиці. Для нормального функціонування організму нам необхідний білок, а білок птиці є найлегше засвоюваним і дієтичним. Перевагу варто віддавати м'ясу індички, особливо приготовленому щадним способом, тобто на пару або грилі, без використання масла і з попередньо знятої шкіркою. Крім білка, необхідного для відновлення нервової системи, в м'ясі птиці міститься і вже відомий нам фенілаланін. Включаючи в своє повсякденне меню це дієтичне м'ясо, ви зможете захистити себе від наслідків стресу і зберегти оптимізм.
4
Морепродукти і риба на четвертому місці в списку антистресових продуктів. Багато помічають, що після вживання цих дарів моря, особливо смачно приготованих, піднімається настрій. Таке дію роблять знаходяться в їх складі омега-3 жирні кислоти, корисні у багатьох відношеннях, але в даному випадку виконують роль природного антидепресанту. Особлива роль належить жирній морській рибі (сьомзі, форелі, оселедця, скумбрії). Крім омега-3 кислот в ній багато і вітаміну В 12, восстанавливающего роботу нервової системи, тому риба та продукти моря так рекомендуються до вживання людям, що зазнають великі емоційні і розумові навантаження.
5
П'ятим пунктом слідують молочні продукти. У всіх них міститься триптофан, особлива амінокислота, що сприяє швидкій виробленні серотоніну. Можна вибирати будь-які молочні продукти, які вам більше подобаються, будь то молоко, кисломолочні напої або сир. Не випадково здавна вважається, що для кращого засинання увечері і розслаблення нервової системи добре випити склянку теплого молока або з'їсти шматочок сиру.
6
Завершує список продукт, відомий всім своїми піднімальними настрій властивостями. Звичайно, це шоколад. Визнаний природний антидепресант сам по собі дуже приємний на смак і містить речовину фенілетиламін, за рахунок якого і відбувається релаксуючий і одночасно підвищує тонус ефект. Перевагу варто віддавати гіркого шоколаду як найбільш корисному.