Як успішно навчитися економити гроші.

Багато з нас розуміють, що багатий не той, хто багато заробляє, а той, хто вміє заощаджувати. Отже, як навчитися планувати сімейний бюджет?
Інструкція
1
Скажімо "ні" імпульсивних покупок. Завантажені полиці магазинів так і тягнуть вхопити якусь апетитну і красиву дрібницю. Але постарайтеся назавжди відмовитися від таких незапланованих покупок. Дотримуйтесь ретельно продуманому списку продуктів і товарів, і щоб імпульсивні бажання не могли спустошити ваш бюджет.
2
Гарна реклама - ще не привід купувати товар. Маркетологи знають свою справу, тому завжди знаходять ниточки, за допомогою яких можна привернути вашу увагу. Вибирайте товари лише виходячи з рекомендацій ваших друзів і близьких. По-перше, ви точно купите ефективні засоби, а по-друге, зможете знайти подібний продукт за меншою ціною. Можливо, його упаковка не викликає захоплення, але вміст порадує вас відмінною якістю.
3
Фінансовий бюджет. Тримати в голові свої витрати недоцільно. Ви не зможете дати об'єктивно зрозуміти, куди йдуть всі ваші гроші. Тому кожен день записуйте, що саме ви купили і скільки це коштувало. До речі, перед тим як пробити чек, ви зайвий раз подумаєте, а чи хочете ви потім записувати цю покупку в свої расходи.Весті бюджет зовсім не складно. Сьогодні існує безліч комп'ютерних програм, які автоматично підраховують всю інформацію за вас, вам потрібно лише вводити дані про доходи та витрати.
4
Забудьте про кредити. Така вигідна, здавалося б, «паличка-виручалочка» насправді змушує вас витрачати більше грошей. Вона провокує вас робити необдумані покупки. До того ж, поки виплачується кредит, у світі можуть з'явитися більш якісні та ефективні товари. А в цей час ви стоїте на одному місці ...
5
Заборона на покупки в день зарплати. Привчіть себе до того, що в день зарплати магазини для вас закриті. Адже в цей період ви стаєте уразливі до неконтрольованих нападів шопоголизма. Хочеться радувати себе новими покупками, піти з друзями в бар, гуляти й шикувати. І наступного дня ваш гаманець стає набагато тонше.
6
Знімайте гроші з картки. Готівкові витрачаються з більшим небажанням, ніж гроші з картки. Адже вони не сприймаються як щось реальне. Тому не дивно, що людям внутрішньо легше розплачуватися картою.
7
Передивіться тарифи на послуги зв'язку, інтернет, комунальні послуги. Можливо, деякі компанії можуть запропонувати вам нові акції та пропозиції, які в рази дешевше тих, що у вас активовані зараз. Наприклад, стільникові оператори не повідомляють своїх абонентів про появу більш вигідних тарифах. А навіщо? Адже ви і так платите їм гроші.
8
Не давайте в борг. Якщо людина не може контролювати свої витрати, не заохочуйте його в цьому. Кожен з нас повинен навчитися виходити з того, що він має. Тому свої гроші краще інвестувати в прибуткові справи, наприклад в самоосвіту, купуючи нові підручники або записуючись на курси підвищення кваліфікації.