Як писати розписки і їх зразки. Як пишеться зразок умови прописки без права проживання.

Розписка є документом, який складається при укладенні договору позики. Згідно з пунктом 1 статті 807 Цивільного кодексу Російської Федерації: «За договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошей (суму позики) або рівна кількість інших отриманих їм речей того ж роду та якості ».Грамотно складена розписка захистить вас в подальшому від безлічі проблем і послужить безперечним доказом в суді.
Інструкція
1
Рекомендується завіряти розписки у нотаріуса. Але це не є обов'язковою умовою. При засвідченні розписки нотаріально у вас немає необхідності складати її самим, її складе і запевнить сам нотаріус.Еслі ж ви вирішили не завіряти документ нотаріально, то можна скласти розписку самостійно в присутності свідків. Присутність свідків при передачі грошей або речей також обмовляється в розписці і послужить додатковим гарантом виконання зобов'язань. При виникненні судового спору свідки сталася угоди підтвердять її дійсність і обставини вчинення. Найчастіше позичальник і позикодавець воліють обходитися простою формою розписки без свідків і нотаріального засвідчення.
2
Так як розписка є формою договору позики, необхідно дотримуватись певних требованія.Обязательно вказуються прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані та адресу реєстрації та проживання сторін договору: Позичальника, Позикодавця, а так же свідків (у разі їх присутності) . Бажаним, але не обов'язковою умовою позики є термін повернення грошових коштів. У випадках, коли термін повернення договором не встановлений або визначений моментом запитання, сума позики повинна бути повернута позичальником протягом тридцяти днів від дня пред'явлення позикодавцем вимоги про це, якщо в договорі ви не встановили інший срок.Сторони можуть передбачити відсотки по позиці, або відсотки , що нараховуються за прострочення повернення грошових коштів. Однак слід враховувати, що в разі судового спору суд може знизити розмір процентов.Тек само не забудьте вказати дату складання розписки і обов'язково підписи сторін з їх розшифровкою.
3
РАСПІСКАв отриманні грошових коштів (проста, беcпроцентная, без свідків) Я, ПІБ Позичальника (паспорт ХХ ХХХХХХ виданий ким, коли, зареєстрований за адресою: місце реєстрації, проживає за адресою: місце проживання) отримав від ПІБ Позикодавця (паспорт ХХ ХХХХХХ виданий ким, коли, зареєстрований за адресою: місце реєстрації, проживає за адресою: місце проживання) грошові кошти в розмірі (вказуємо суму цифрами і прописом) на термін до (вказуємо дату, місяць і рік) Підпис Заемщікадата
4
РАСПІСКАв отриманні грошових коштів (із зазначенням відсотків, без свідків) Я, ПІБ Позичальника (паспорт ХХ ХХХХХХ виданий ким, коли, зареєстрований за адресою: місце реєстрації, проживає за адресою: місце проживання) отримав від ПІБ Позикодавця (паспорт ХХ ХХХХХХ виданий ким, коли, зареєстрований за адресою: місце реєстрації, проживає за адресою: місце проживання) грошові кошти в розмірі (вказуємо суму цифрами і прописом) на термін до (вказуємо дату, місяць і рік) .В разі прострочення повернення грошових коштів у встановлений термін, на суму позики нараховуються відсотки з розрахунку (вказуємо відсоток, наприклад: 0,1% за кожен день прострочення). Підпис Заемщікадата
5
РАСПІСКАв отриманні грошових коштів (із зазначенням відсотків, у присутності свідків) Я, ПІБ Позичальника (паспорт ХХ ХХХХХХ виданий ким, коли, зареєстрований за адресою: місце реєстрації, проживає за адресою: місце проживання) отримав від ПІБ Позикодавця ( паспорт ХХ ХХХХХХ виданий ким, коли, зареєстрований за адресою: місце реєстрації, проживає за адресою: місце проживання) грошові кошти в розмірі (вказуємо суму цифрами і прописом) на термін до (вказуємо дату, місяць і рік). У разі прострочення повернення грошових коштів у встановлений термін, на суму позики нараховуються відсотки з розрахунку (вказуємо відсоток, наприклад: 0,1% за кожен день прострочення) .Передача грошових коштів проведена в присутності свідків: 1. ПІБ Свідка (паспорт ХХ ХХХХХХ виданий ким, коли, зареєстрований за адресою: місце реєстрації, проживає за адресою: місце проживання); 2. ПІБ Свідка (паспорт ХХ ХХХХХХ виданий ким, коли, зареєстрований за адресою: місце реєстрації, проживає за адресою: місце проживання); Підпис ЗаемщікаПодпісі Свідетелейдата
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=9HxO5kg1x7E
Коли гроші платяться в касу, то видається чек. Коли розрахунки відбуваються між двома приватними особами, ні про яке чеку мови не йде. Для свого спокою передачу грошей, в такому випадку, краще всього підтверджувати розпискою одержувача. Щоб ніяких проблем, згодом, не виникло, потрібно скласти грамотно розписку, а також зберегти її.
Вам знадобиться
  • Папір;
  • ручка;
  • паспорт одержувача грошей;
  • паспорт отдающего гроші.
Інструкція
1
Розписка складається в простій письмовій формі. Складання розписки необхідно в разі, якщо ви даєте гроші в борг або, навпаки, повертаєте заборгованість, якщо ви платите, наприклад, за договором найму житла, а також в інших подібних випадках. Розписка повинна бути повністю написана рукою боржника.
2
Будь документ повинен бути озаглавлений, розписка - не виняток. Відступивши від верхнього краю аркуша паперу, напишіть слово «розписка». Трохи нижче вкажіть місце складання документа. Скласти грамотно розписку неможливо, не вказавши дані реквізити.
3
Потім, людина, яка отримує гроші, повинен написати повністю свої прізвище, ім'я та по батькові, поставивши перед ними займенник «Я» і кому після нього. Слідом за прізвищем, ім'ям та по батькові, в дужках, вказуються його паспортні дані, а також місце прописки. Після закритої дужки пишеться адреса фактичного проживання одержувача грошей.
4
Тепер необхідно написати слова «отримав від», а після, написати дані людини, яка віддає гроші. Щоб грамотно скласти розписку, так само, як у випадку з одержувачем грошей, зазначаються, в тій же послідовності, прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані, адреса прописки та фактичного місця проживання.
5
При складанні розписки, після даних сторін, вказується сума грошей, яка передається від однієї людини до іншої. Також вказується найменування валюти. Крім того, бажано вказати причину передачі грошей: борг, оплата, повернення заборгованості. Якщо мова йде про борг, при складанні розписки, необхідно вказати, через який час, з моменту складання розписки і передачі грошей, він повинен бути погашений. Якщо гроші даються під відсотки, це також вказується разом з процентною ставкою. Якщо ви берете або віддаєте гроші в борг без нарахування відсотків, не забудьте вказати це окремою фразою. Говорячи про оплату, вказується, за що платяться гроші. Наприклад, при оплаті знімною квартири, вказується, за який місяць проводиться оплата.
6
В кінці розписки, під усіма її умовами, вказується дата, прізвище та ініціали, а також підпис одержувача грошей.
Зверніть увагу
Згідно із законодавством, угоди в розмірі більше десяти МРОТ обов'язково оформляються в письмовому вигляді.
Корисна порада
Якщо мова йде про складання розписки, що стосується боргових зобов'язань, вкажіть розмір пені за більш пізній повернення грошей. Сума пені зазначається у відсотках від загального боргу за кожен день прострочення. Причому, що займає повинен написати, що він зобов'язується оплатити пені в разі прострочення повернення грошей.