Як правильно зробити монтаж заземлення в будинку.

Для захисту людини від ураження електричним струмом застосовують заземлення. Застосування заземлення актуально при використанні пральних машин, електроводонагрівачів, холодильників та іншої побутової техніки. Несправність може виникнути в будь-якому побутовому приладі і корпус приладу може виявитися під напругою. Монтаж заземлення полягає у виконанні електричного з'єднання корпусу електроприладу з землею.
Вам знадобиться
  • Сталевий куточок, кувалда, лопата, зварювальний апарат, сталева смуга, мідний дріт.
Інструкція
1
Близько будинку потрібно буде вибрати місце, де буде встановлено заземлення. Відстань до будинку має бути мінімальним. Це впливає на опір заземлюючих проводів.
2
Лопатою викопайте три ямки, глибина ямки 50 см. Копати можна трикутником або в один ряд. Відстань між ямками не менше 1,2 метра. Прокопати між ямками траншеї такої ж глибини. Всі три ямки повинні з'єднуватися між собою.
3
Кувалдою забийте в кути трикутника три сталевих куточка, щоб вони виступали із землі на 15 см. Це будуть електроди. Куточки повинні бути довжиною не менше 2 метрів. Розмір куточка 50 на 50 мм, товщина 3,5 мм. Щоб легше забивалися куточки можна загострити. Як електроди можна використовувати трубу або будь-який металевий профіль перерізом не менше 150 мм2 і товщиною не менше 3,5 мм.
4
З'єднайте куточки між собою сталевий смужкою шириною 40 мм, товщина 2-4 мм. З'єднання виконується тільки зварюванням.
5
Далі заводимо заземлення в будинок, використовуючи ту ж сталеву смужку. У будинку робимо перехід з смужки на гнучкий провід з допомогою болтового з'єднання. Підійде мідний провід перерізом 10 мм2. Інший кінець дроту підключіть до корпусу електрошафи до клеми "заземлення". Для заземлення всіх електроприладів необхідно щоб електропроводка в будинку була виконана кабелем з трьох проводів - фазний провід, нульовий провід і заземлення. Якщо електропроводка виконана двома проводами, тоді заземлення можна підвести до одного найбільш важливого електроприладу.
Корисна порада
Для захисту людини від ураження електричним струмом застосовують пристрій захисного відключення, скорочено УЗО.