10 правил користування кредитною карткою.

У житті кожної людини бувають моменти, коли терміново потрібні гроші. Гроші можна зайняти у родичів, але не всі погодяться дати в борг. Можна оформити кредит у банку, що зробити швидко не вийде, так як потрібно час для збору всіх довідок і чекати рішення банку. Кредитна карта, отримана заздалегідь, дозволить вам отримати гроші при першій необхідності. Кілька простих правил допоможуть вам грамотно нею користуватися.
Інструкція
1
При отриманні кредитної картки в банку обов'язково підключіть інтернет-банк і послугу мобільний банк на телефон. Вам будуть приходити смс, і ви будете контролювати залишок на вашому рахунку, а також всі операції по кредитній карті. За допомогою інтернет-банку ви зможете через інтернет на комп'ютері або на телефоні заходити в особистий кабінет і стежити за своїм рахунком. А при виході за межі пільгового періоду інтернет-банк допоможе дотримуватися графік платежів по кредиту.
2
Для користування кредитною карткою в магазинах і в терміналі вам видатут конверт з пін-кодом. Чи не записуйте пін-код на зворотній стороні картки. Запам'ятайте або запишіть його у відоме тільки вам місце.
3
При здійсненні покупок в магазинах уважно стежте за своєю карткою. Карта завжди повинна бути у вас на очах. Перевіряйте, вашу Чи карту вам повернули. При введенні пін-коду прикривайте термінал рукою від чужих очей.
4
Купуйте тільки те, що вам дійсно необхідно. Наявність вільних грошей на карті підвищує ймовірність здійснення необдуманих покупок. Завжди пам'ятайте, що витрачені гроші обов'язково потрібно буде повернути.
5
На всіх кредитних картах є пільговий період, протягом якого можна користуватися грошима без відсотків. Намагайтеся укладатися в цей період і ви заощадите свої гроші.
6
При виході з пільгового періоду повертати гроші потрібно буде вже з відсотками. Строго дотримуйте графік платежів по кредиту. Повертайте гроші сумою не менше мінімального розміру щомісячного платежу. Не забувайте, що за прострочення платежу нараховується штраф за кожен день прострочення.
7
При зняття грошей готівкою в банкоматі пам'ятайте, що за цю послугу беруть від 3 до 5 відсотків від суми зняття. Пільговий період при цьому не діє. Це значить, що ви взяли кредит і гроші потрібно буде повернути з відсотками.
8
Нікому не віддавайте карту на час. При оплаті картою в кафе і в ресторанах оплачуйте особисто і не дозволяйте йти з вашою карткою. Шахраям, щоб зняти гроші з вашої картки, пін-код не потрібен. Через інтернет можна зняти гроші, використовуючи номер вашої картки, період дії карти і CVC код, вказаний на зворотному боці картки.
9
Не використовуйте кредитну карту для здійснення покупок через інтернет. Заведіть іншу карту. Для цього підійде звичайна дебетова карта.
10
При втраті кредитної картки терміново зателефонуйте за безкоштовним номером, вказаним на карті, і заблокуйте карту. Запишіть цей номер собі в телефон.