Як приручити кота точити кігті.

Поява кота в квартирі приносить господарям серед іншого і певні незручності. Від котячих кігтів страждають стіни, меблі, дерев'яні покриття. Але забороняти котам точити їх кігті неможливо. Це закладено в них на генетичному рівні. Для вашого спокою краще буде допомогти своїм домашнім вихованцям.
Інструкція
1
Котів з самого дитинства слід приручити точити кігті в певному місці. Універсальним місцем вважається ніжка обіднього столу. Слід обернути її спеціальною тканиною (продається в зоомагазинах) або ковроліном. Навчити користуватися такою «когтедралка» кошеняти можна, покрапав на неї трохи валер'янки або прикріпити туди улюблену іграшку. За правильну поведінку кошеня слід заохочувати ласкою або смакотою.
2
Інший варіант підходить, якщо ваш кіт вже звик точити кігті об шпалери або одвірки. Додайте в метрі від підлоги шматок ковроліну або деревинку. Можна пустити різьблені дерев'яні щити по периметру всієї кімнати.
3
Можна оббити старим килимом будь-яку дошку і примостити її в спеціальному місці під кутом або просто покласти на підлогу в залежності від того, як буде зручніше точити кігті вашому котові.
Корисна порада
Якщо потрібно відучувати кота точити кігті в певному місці, обробіть це місце ефірним маслом апельсина, а для того щоб усунути котячий запах, побризкати білизною.