Як підібрати велосипед.

За останнє десятиліття популярність велосипеда в Росії значно зросла. Це пов'язано, в першу чергу, з більшою маневреністю велосипеда в порівнянні з автомобілем в умовах перевантаженості проїжджих доріг. У зв'язку з ростом попиту збільшилася і пропозиція. Російський ринок буквально завалений велосипеда ми всіляких марок і моделей. Щоб правильно вибрати велосипед, потрібно точно знати, для чого він буде використовуватися.
Інструкція
1
Все велосипеди умовно поділяються на три категорії: дитячі, підліткові і взрослие.Детскіе велосипеди, не рахуючи триколісних, призначені для дітей від 3 до 7 років (зростання 105-135 см) і випускаються з трьома розмірами шин: 12, 14 і 16 дюймів. Вони оснащені додатковими приставними коліщатками, які знімаються, коли дитина навчиться тримати рівновагу і зможе впевнено переміщатися на двох колесах. Вибираючи дитячий велосипед, враховуйте наступні моменти: довжина від керма до переднього краю сідла не повинна бути більше довжини руки дитини від ліктя до кінчиків пальців, а зростання велосипедиста не повинен бути менше 2,5 діаметрів колеса.
2
Підліткові велосипеди призначені для дітей від 8 років, мають діаметр колеса 20 дюймів, іноді оснащені приставними коліщатками. На відміну від дитячих, такі велосипеди пристосовані для тривалих поїздок і мають хороші швидкісні характеристики. При виборі варто враховувати вагу велосипеда : моделі «дорослих» дорожніх велосипедів з укороченою базою і діаметром коліс 24 дюйма досить важкі для підлітків.
3
Дорослі велосипеди поділяються на шосейні, дорожні, гірські, гібридні та спортивні BMX.Шоссейние відрізняються від інших більшою легкістю і високою швидкістю. Призначені для поїздок по хорошим асфальтовим дорогам.
4
Дорожні велосипеди прекрасно підходять для прогулянок в міських парках і садах, для поїздок в магазин. Завдяки вигнутому керму, велосипедист переміщається на такій машині з прямою спиною. Бувають чоловічі (закриті) і жіночі (без верхньої труби) моделі. Міцніші - чоловічі «глухі» рами з прямими трубами. Жінкам вони так само підходять, єдина умова - жіночі сідла повинні бути більш широкими.
5
Гірські велосипеди призначені для агресивного катання по пересіченій місцевості. Володіють великим діапазоном швидкостей (21-27), широкими шинами з глибоким протектором, жорсткими рамами. Найлегші і міцні - титанові. Найпопулярніші - хромомолібденові. Діаметр коліс 26 дюймів. Оснащені зазвичай передніми амортизаторами, для гірських спусків більш підходять двухподвеси.Основное правило при виборі: повинен бути присутнім пристойний зазор між рамою велосипеда і промежиною, коли велосипедист обома ногами стоїть на підлозі. Це необхідно з метою зниження ризику травматизму. Середній розмір рами для жінок - 16 дюймів, для чоловіків - 18 дюймов.Горние велосипеди через прямого низького керма і жорсткої конструкції рами не підходять для тривалих поїздок протягом багатьох днів поспіль.
6
Гібридні велосипеди являють собою комбінацію властивостей гірського і шосейного велосипедів, підтримують хорошу швидкість на шосе. Прохідні по пересіченій місцевості і горах, крім важкого бездоріжжя.
7
BMX призначені для виконання всіляких трюків в рампі. У них невеликий діаметр коліс, низька рама з широкими трубами, широкі педалі, відсутність підвіски і одна швидкість. Не призначені для довгих поїздок.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8-hgseg3Xy4