Уроки ремонту: Як побілити стелю.

Незважаючи на популярність плиток, іноді переважніше побілити або пофарбувати стелю. Побілка дозволить вашій стелі довше залишатися чистим. До того ж, це найдешевший і практичний варіант, якщо квартиру необхідно терміново привести в порядок.
Інструкція
1
Спочатку слід приготувати стелю до побілки. Для цього необхідно очистити стелю від старої побілки або плитки, справити огрунтовку і підмазку або шліфування, а потім - шпаклювання. Для шпаклювання під побілку використовуйте спеціальний розчин - змішайте гіпс з крейдою в однакових пропорціях і додайте 5% -ний водний розчин кісткового або іншого спеціального тваринного клею.
2
Забарвлення вапняний розчином найкраще робити по злегка вологому стелі - тоді вона краще виглядає. Для зміцнення забарвлення додайте в розчин 100 г кухонної солі на 10 л розчину. Також можна додати трохи оліфи - 50 г на 1 л розчину, тоді розчин краще ляже на стелю.
3
Перед ремонтом приберіть зі стелі все зайве, що заважатиме побілці: люстри, гардини, плінтуса, меблі посуньте в середину кімнати і накрийте паперами або поліетиленовою плівкою. Крім того, непогано було б застелити і підлогу, щоб на нього капало менше побілки.
4
Якщо ви використовуєте кисть, пам'ятайте про невелику дизайнерську хитрість: передостанній шар побілки наносите поперек джерела світла або вікна, а останній - у напрямку до світла. Тоді сліди від кисті будуть не так помітні.
5
Щоб побілка не стікала по руці (а це дуже дратує, та й бруду не оберешся), надіньте на рукоятку кисті невелику воронку з вологостійкого матеріалу.
6
Щоб розчин не стікав за нижню межу фриза, наклейте на неї смужку паперу або малярного скотча і приступайте до роботи. Як тільки стелю і фриз висохнуть, приберіть папір - результат вас порадує: рівна межа фриза і відсутність набелов.