Як зберегти саджанці садових троянд ранньою весною.

березня. Ви придбали в садовому центрі або через інтернет-магазин саджанці троянд, але ще рано висаджувати їх в грунт. Як же зберегти рослини до моменту висадки їх у себе в саду? В якості сховища використовуйте звичайний замет на вашій ділянці. Усередині цього природного "холодильника" підтримується оптимальна для зберігання саджанців температура (близько 0 градусів). Крім троянд ви можете зберігати під заметом інші рослини (саджанці декоративних чагарників, ягідних культур, а також кореневища багаторічників).
Вам знадобиться
  • - Саджанці троянд;
  • - Пластиковий (дерев'яний) ящик з отворами (дуже зручний плоский ящик з-під фруктів і овочів);
  • - Плівка поліетиленова площею 1 * 1 м ;
  • - Ножиці;
  • - Великий сніговий замет (бажано з північного боку якого-небудь будови у вас в саду);
  • - Лопата;
Інструкція
1
Виконати ножицями невеликі отвори в поліетилені (щоб рослини не "задихнулися" і не замокло при зберіганні).
2
Скласти саджанці троянд горизонтально в ящик, загорнути короб в перфоровану плівку.
3
Знизу в обраному вами заметі викопати яму-печеру, розміром підходящу для установки ящика, розташувати його там і завалити збоку отвір у заметі снігом. Ваше "розохраніліще" звільниться від снігу в кінці квітня, коли вже з'явиться можливість висадити прекрасно збережені саджанці в грунт.
Зверніть увагу
Якщо придбані саджанці вже мають довгі білі пагони, що свідчать про неправильне зберігання в торговій точці, акуратно обломити їх. Толку з них не буде, а от рослина вони виснажать і навіть можуть загнити. Не турбуйтеся, після висадки куща в грунт, на стеблах обов'язково проростуть сплячі бруньки і ваша троянда успішно приживеться
Корисна порада
Протягом усього часу зберігання троянд, постійно досипати замет снігом, поки буде така можливість, - так ви продовжите зміст саджанців в оптимальному для них режимі.