Як перевиховати розбещеної дитини.

Якщо ви усвідомлюєте, що ваш малюк стає некерованим, необхідно терміново вживати заходів. Перевиховання вашого розбещеної дитини займе чимало часу, але цей процес необхідний для повноцінного розвитку малюка.
Інструкція
1
Введення чіткого режиму дня. Доведеться витратити чимало часу і сил, щоб навчити дитину вставати і лягати в один і той же час. Але в результаті дисциплінованого малюка буде набагато легше привчити і до інших немаловажним діям, наприклад, чистити зуби і заправляти ліжко. Але врахуйте, що дитина буде дотримуватися режиму дня тільки в тому випадку, якщо ви самі будете його дотримуватися.
2
Покладіть на дитину якусь обов'язок. Нехай вона буде нескладною - поливати квіти, годувати кота або виносити сміття. Але саме ці прості дії навчать малюка поважати і цінувати вашу працю, відповідати за доручену справу.
3
Візьміть під свій контроль харчування дитини. Здоров'я і працездатність будь-якої людини залежить від його харчування. Обмежте кількість солодощів до розумних меж, дозволяйте є їх тільки після повноцінного обіду чи вечері.
4
Встановіть нове правило в сім'ї - дивитися телевізор не більше 2 годин на день. Необмежений час перегляду телевізора і нескінченні комп'ютерні ігри призводять до серйозних проблем з дитячою нервовою системою. Укладіть з дитиною угоду: провести від 30 хвилин до 1 години за комп'ютером можна тільки при отриманні гарної оцінки в школі або виконанні якої-небудь роботи по дому.
5
Запропонуйте дитині самостійно вибрати вид спорту. Дозвольте йому вихлюпувати свою енергію, якої так багато у дітей, для вдосконалення свого тіла і зміцнення здоров'я. Вид спорту, який вибере ваша дитина, може бути будь-яким - всі вони приносять велику користь. Фізичні навантаження допоможуть розвинути позитивні риси характеру - наполегливість, силу волі, терпіння.
6
Забезпечте спілкування з однолітками. Якщо ваш малюк вже обзавівся 1-2 друзями або подругами, запрошуйте цих дітей до себе. Поки ваша дитина буде спілкуватися з ними, займайтеся домашніми справами. Буде чудово, якщо в гості до вашого сина чи доньці стануть приходити друзі, у яких є чому повчитися.
7
Частіше хваліть дитину. Діти дуже небайдужі до похвали, ви не повинні залишати без уваги найменші їх досягнення. Поясніть дитині, що ви дуже їм пишаєтеся, якщо він чинить правильно, допомагає по дому, успішно навчається. Але дайте йому зрозуміти, що при невдачі він буде вам також доріг.
8
Вчіть свою дитину терпінню. Часто розпещені діти характеризуються відсутністю терпіння, їм потрібно все і відразу. Якщо він просить вас що-небудь зробити, наприклад, почитати йому - скористайтеся цим, не поспішайте до нього на перший поклик, виробляйте у нього терпіння. Поясніть, що почитаєте йому, коли звільнитеся. Витримавши небагато часу, виконаєте його прохання - тим самим ви виховаєте ставлення у дитини до вас як до особистості, а не як до засобу задоволення його потреб.
9
Частіше розмовляйте дитиною. Ваше спілкування з малюком не повинно зводитися до десяти хвилинам нотацій. Будь-яке вільний час використовуйте для розмов, розповідайте про своє дитинство, важливі події в ньому, про інших людей і їхніх вчинках, говорите про тварин, рослини, птахів, комах. Намагайтеся виховувати в дитині оптиміста, показуйте йому красу в усіх проявах, вчіть його спостерігати за природою. Відверті бесіди і ваш особистий приклад стануть для дитини важливим фактором у вихованні позитивних рис характеру.