Як підготувати город до зими.

Як ви думаєте, чому у одних городників врожаї рік від року менше, а у інших щоосені сповнені засіки? І господарі ці живуть не на півночі і півдні, а на сусідніх ділянках? Ні, не тому що удачливий сусід знає "півняче слово", а тому що він дотримується основне правило хлібороба: "Скільки з землі взяв, стільки в неї і вклади назад" .Соблюдаете ви це правило? Якщо ні, почніть вже завтра, і через пару років ви не дізнаєтеся свою землю і будете по праву пишатися отриманими урожаямі.Правда, я не стверджую, що це простий шлях, але почавши рухатися в напрямку "органічного землеробства", ви зрозумієте, що він правильний.
Інструкція
1
Насамперед потрібно усвідомити, що грунт ні в якому разі не повинен йти в зиму відкритим і зораним (скопати). Чому? Перший же дощ (а восени це явище не рідкість), наскрізь промочив дбайливо розпушену землю, перетворить її в рідку бруд, а потім в моноліт, забивши всі пори і дрібні отвори. Весняні паводкові води, не знаходячи можливості просочитися вглиб через цей "асфальт" і не зустрічаючи на своєму шляху перешкод, потоком зійдуть з вашої ділянки, несучи з собою верхній родючий шар, розмиваючи навіть невеликі схили.
2
Як же захистити грунт восени і отримати її навесні пухкої і м'якою? Одним із дієвих способів є мульчування ґрунту. Що таке "мульчування"? Мульча - це будь-який субстрат, яким ми прикриваємо грунт. Він може складатися з органічних речовин: солома, кора і стружки від дерев, тирса, шкаралупа горіхова, лушпиння насіння, скошена газонна трава, бур'яни, дрібні гілочки, газети, картон, торф, компост. А також мульча може мати неорганічну природу: дрібний гравій, мармуровий і гранітний відсів, цегляна крихта, укривние синтетичні матеріали (агроспан, лутрасил, спанбонд, геотекстиль) .Якщо у вас є можливість, укрийте грядки в жовтні-листопаді соломою, тирсою, бур'янами ( тільки без насіння), торфом. Якщо цих матеріалів немає, то просто закрийте землю багатошаровими газетними листами, журналами, картоном. Для інтересу можете навесні порівняти дві грядки, що вийшли з-під зими. На тій, що була прикрита, земля м'яка, пориста, пухка, без натяку на змив весняними водами. Грунт же на другий, неприкритою грядці, буде щільним, "забетонованих", з явними ознаками сошедшей бурхливої води.
3
Другий шлях зберегти пористу землю по весні - посіяти восени сидерати. "Сидерати" - це рослини, що висіваються для того, щоб збільшити родючість ґрунту, вберегти її від бур'янів, позбавити від хвороб і вредітелей.Как діють сидерати восени? Одні з них набирають хорошу зелену масу до листопада (гірчиця, рапс, овес, горох) і, замерзаючи взимку, діють як мульча, тобто прикривають землю м'яким килимом, перегниваючи навесні і вносячи в землю додаткову органіку, мінеральні речовини, які сидерати винесли з глибини орного слоя.Другіе, багаторічні (жито, люцерна, еспарцет, люпин), також діють як захисний килим, але по весні вони продовжують розвиватися , пронизують корінням землю, створюючи систему капілярів, ходів, що дозволяють вільно проникати всередину ґрунту повітрю, волозі. За рахунок цього бурхливо розмножуються грунтові мікроорганізми, черви, бактерії, гриби. Всі вони і створюють гумус, підвищуючий родючість ґрунту. Весняні води вільно стікають вглиб. Ерозії немає й близько. Густа зелена маса сидератів навесні дає достаток органічної мульчі, якою прикривають грядки. Речовини, що виділяються деякими сидератами, відлякують шкідників, не дають розвиватися хворобам.
Зверніть увагу
Осінній посів сидератів в середній смузі закінчується у вересні, оскільки пізніше ви не отримаєте достатньої зеленої маси для покриття грунту і лише витратите дарма ваші зусилля і насіння.
Корисна порада
Якщо ви не встигли посіяти сидерати під зиму або замульчувати грядки, а вже випав сніг, займіться покращенням вашої грунту по весні. В кінці квітня вже можете сіяти перші холодостійкі сідератние культури. А в травні можете почати мульчувати грядки скошеною травою, покривним матеріалом і газетами. Якщо ви замульчіруете грядку з озимим часником, посадженим восени, то урожай влітку вас приємно здивує.