Як ефективно боротися з бур'янами.

Якщо дачника запитати, яка основна проблема турбує його на городі, то він відповість: "Бур'яни! Щоб їм грець ..." І дійсно, левову частку часу багато витрачають на боротьбу з цими надокучливими, всюдисущими, невигубними рослинами . А скільки годин вивільнилося б на відпочинок і заняття улюбленою справою, не будь їх! А їх і не буде, якщо ви скористаєтеся нескладними порадами. Що таке бур'яни? Це рослини, які виросли не там, де потрібно ... А раз це рослини, то з курсу ботаніки ми пам'ятаємо, що основна їх потреба - світло. І наше завдання - позбавити їх можливості перебувати на світлі.
Інструкція
1
Одним із способів боротьби з бур'яном вважається укриття грядок або навіть досить великих майданчиків суцільним покривним матеріалом, що не пропускає світло. Такий метод використовується при сильному засміченні ділянки багаторічними кореневищними бур'янами: пирій, кульбабки, кропива, осот, деревій, хвощ.Как це здійснити? В якості такого светоізолятора можуть виступати: багатошарові листи газет, журнали, картон, старі килими і паласи, оргалит, руберойд, лінолеум, синтетичні укривние матеріали чорного кольору (плівка поліетиленова, спанбонд, агроспан, геотекстиль). Їх розстеляють восени або навесні внахлест, щоб виключити навіть незначне потрапляння світла. Зверху накидають гілки, дошки, камені, для того щоб уникнути зносу вітром. За часом таке укриття повинно вилежатися не менше сезону, тобто від весни до весни. Тільки в цьому випадку кореневища загинуть, позбувшись поживних речовин. На наступний рік, знявши укриття, ви побачите абсолютно чисту від рослинності землю. Але не спокушайтеся, в землі загинули кореневища, але вижили тисячі насіння і вони бадьоро почнуть рости, як тільки сонячні промені торкнуться їх. Але й на них знайдеться управа.
2
Щоб позбавити можливості прорости бур'янам з насіння, позбавите і їх світла. Але як же зробити це, адже культурним рослинам потрібно розвиватися, їм-то світло необхідне? Для цього й існує мульчування міжрядь, тобто прикриття смужки землі від рядка до рядка яким-небудь матеріалом. Так само, як і в першому випадку, можна використовувати газетні листи, чорний агроспан. Однак на практиці використовують матеріали, в яких на дачі немає недоліку, - скошена газонна трава, порубані бур'яни, тирсу, солома, торф.Слой мульчі не тільки стримує розвиток бур'янів (під ним темно), але і відмінно зберігає вологу в ґрунті, що особливо важливо для посушливого літа і південних районів.
3
Ще одним способом може вважатися ущільнений посів культур. Тобто на грядці одночасно висівається основна культура, а поруч - додаткова. Наприклад, томати - салат, кріп; пізня капуста - шпинат, петрушка; морква - редис, салат і т.д. Такий метод дозволяє додатково задіяти вільні ділянки грядки і не дати розвинутися на них бур'янам.
4
Справжню проблему створюють бур'яни на газоні. А рішення проблеми - в правильній підготовці грунту під висів газонної трави.Как надходить більшість дачників: завезли грунт, розрівняли і тут же висіяли травичку. До кінця літа травички не видно за Колосящееся бур'янами ... Як вчинити? Не поспішати з висівом газонної трави. Як випливає пролийте водою ділянку під газон, дочекайтеся, поки проросте основна маса бур'янів і обробіть їх гербіцидом (препарат для боротьби з бур'янами). Через місяць ви вже можете висівати на цьому місці газон і бути впевненим, що такого величезного засилля бур'янів уже не буде.
Зверніть увагу
Якщо ви використовуєте для мульчування газонну траву, дайте їй трохи подвяліть поза грядки. В іншому випадку соковита маса може запліснявіти прямо в междурядье.Прі мульчуванні бур'яном рубайте пучки на кілька частин і видаляйте коробочки з насінням, інакше ви додатково погіршить проблему.
Корисна порада
Альтернативою гербіциду може з'явитися звичайний столовий оцет (70%). Рослина, оброблене їм з пульвелізатора, незабаром загине разом з кореневищем. Проте будьте обережні у використанні: стежте, щоб засіб не потрапило на шкіру або в очі.