Як систематизувати своє життя ?

Вам іноді здається, що ваше життя - хаос? Ви б хотіли навести порядок в ній? Це зовсім не так складно, як може здатися на перший погляд і я розповім вам як це зробити. Деякі речі можуть здатися банальними, але як би там не було, банальне - часто вірне.
Інструкція
1
Отже. Зупиніться. Просто трохи пригальмуєте, щоб подумати про своє життя і про те, що і навіщо ви робите. Само собою, якщо ви в даний час зайняті дійсно важливою справою, закінчите його і викроїте трохи часу на роздуми про своє життя, про її сьогодення, майбутнє і минуле. Це реально важливо, тому що дуже часто ми занурюємося в суєту справ, забуваючи про сам сенс наших дій. Людина, яка повільно йде вірним курсом, прийде до мети швидше, ніж той, хто швидко йде невірним.
2
Зупинилися? Рухаємося далі. Визначте, які цілі в житті ви переслідуєте. Але давайте з вами відразу усвідомимо, у всіх людей в цьому світі глобальна мета одна - бути щасливим, а точніше, отримати якомога більше щастя в житті і за її межами. Візьмемо для прикладу двох людей. Перший всі дні безперервно грає в комп'ютерні ігри, другий - великий альтруїст і допомагає людям у країнах третього світу. З першим все ясно - він грає в ігри, тому що йому так хочеться, тому що він щасливий, коли в них грає. Другий же - на вигляд справжній альтруїст, живе не заради себе, а заради інших. Але давайте придивимося до нього ближче. Він допомагає людям, чому? Тому що він так хоче, його ніхто не змушує цього робити і у нього немає особливої потреби бути альтруїстом, але він все одно робить те, що робить. Він задовольняється свою потребу, його щастя полягає в тому, щоб відчувати себе таким собі особливим членом цього товариства. І так скрізь і всюди. Першочергова мета всіх людей - задоволення своїх потреб, отримання щастя від цього.
3
Отже, усвідомили. У всіх нас єдина мета - бути щасливими, тепер потрібно конкретизувати цілі. Справді, люди стають щасливими через чогось, будь то покупка нової речі або здача іспиту в інституті. Наприклад, можна придумати подібні цілі: створити щасливу сім'ю, вести здоровий спосіб життя, отримати диплом про вищу освіту і т.д. Нехай вас не бентежить формулювання деяких цілей - головне, щоб ви розуміли, чого хочете досягти. Не забувайте, що всі цілі ієрархічні. У отримання того ж диплома можуть бути подцели: здача іспиту, відпрацювання практики і т.д.
4
Рухаємося далі: крім цілей, добре б мати певний список досягнень, які ви хочете виконати. Приміром, у комп'ютерних іграх може бути зазначено досягнення «виконати якесь завдання на високому рівні складності», але ви ж можете придумати те, що цікавить саме вас, наприклад, серед життєвих досягнень може бути щось на зразок поїздки на острів Пасхи або написання книги. Взагалі, розглядати себе як персонажа гри в якійсь мірі корисно. Ви постійно «прокачиваете» свого персонажа, чому б вам не почати «прокачувати» себе? У грі ваш герой може мати навички, вміння і досвід, так само як і ви, приміром, можете розвивати свої навички психології, програмування і т.д. Досягнення ж допоможуть вам усвідомити, навіщо ви робите зараз те, що робите, а на старості років переглянути список того, що ви досягли і посміхнутися тому, що життя прожите не дарма.
5
Отже, ми визначили, що основа основ - цілі і нескінченні відгалуження подцелей. Що ж робити далі? Все просто і банально. Робити те, що важливіше. Зараз поясню. У людини існує нескінченна безліч справ і занять. Якщо людина каже, що йому нічим зайнятися, він глибоко помиляється. Заняття є завжди і їх безліч. Головне тут - зрозуміти, що, на жаль, в добі 24 години і доведеться відбирати основні справи і відкидатися менш важливі. Ваша мета - розбагатіти і їздити на Ferrari? Значить, для вас першочерговими є заняття, які приносять прибуток, такі як відкриття своєї справи. Таким чином, у вас в підсвідомості повинна бути своєрідна стрічка справ, відсортованих за рівнем важливості для вас, яка постійно змінюється (справи ж теж з часом можуть втрачати і набирати свою значимість). Для того щоб якось запам'ятовувати основні моменти і не тримати все в голові, дуже корисно записувати справи, робити якісь замітки і т.д.
6
Ось, в принципі, вся основна концепція систематизації життя. Є безліч тонкощів, які ви самі зможете вирішити для себе, принципи, які підійдуть саме вам, виходячи з ваших прагнень. Живіть і вигравайте в життя, адже ви переможець по життю. Я точно це знаю.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не можна надмірно захоплюватися записуванням своїх справ і заміток, адже дуже часто час, який ви витрачаєте на запис неважливих справ, ви могли б витратити з більшою користю, наприклад, зробивши це саме справа.
Корисна порада
Найчастіше думайте про своє життя, адже насправді у вас є багато часу, поки ви, приміром, миєтеся, чистите зуби або миєте посуд. Аналізуйте все, що відбувається, і намагайтеся змінити життя так, щоб у вашому житті все було добре.