Як виростити авокадо з кісточки.

Назва фрукта походить від ацтекського слова «ауакатль», що в перекладі означає «лісове масло», насправді м'якоть авокадо за своєю консистенцією нагадує вершкове масло. Плоди дуже поживні і ароматні, незамінні для приготування гуакомоле. Авокадо додають в салати, їх фарширують куркою та індичкою і так далі. Однак це екзотичне дерево можна вирощувати як кімнатна рослина. Для цього достатньо придбати стиглий плід в магазині.
Вам знадобиться
  • - плід авокадо;
  • - 4 зубочистки;
  • - стакан;
  • - вода;
  • - квітковий горщик;
  • - живильний грунт.
Інструкція
1
Розріжте авокадо на 2 половинки, намагаючись не зачепити кісточку. Обережно вийміть її з м'якоті і промийте під струменем проточної води, щоб видалити залишилася м'якоть.
2
Визначте верх і низ кісточки. Це потрібно зробити для того, щоб майбутнє деревце не деформована. Кісточка має форму яйця, витягнутий край - це верх (саме звідси з'явиться паросток), а більш плоский - це низ (відповідно звідси почнуть рости коріння). Садити необхідно тільки половину кісточки (її нижню частину), в іншому випадку деревце просто не виросте.
3
Візьміть 4 зубочистки і мережною їх під невеликим кутом в кісточку з 4 сторін. Зубочистки допоможуть правильно встановити насіння так, щоб тільки його половина перебувала у воді.
4
В стакан налийте воду і поставте в нього конструкцію з кісточки авокадо і зубочисток нижньої (плоскої) стороною вниз. Бажано, щоб посудину був прозорим. По-перше, дуже цікаво спостерігати, як з'являються і розвиваються коріння рослини. По-друге, це дозволить визначити, коли необхідно замінити воду в склянці. Зазвичай її потрібно міняти через кожні 3-5 днів.
5
Поставте посудину з кісточкою на підвіконня і очікуйте поява паростка. Через 2-4 тижні з'являться корінці. А паросток з'явиться через 4-8 тижнів. Так що запасіться терпінням. Спочатку верхня частина кісточки авокадо підсохне, на ній з'являться тріщини, а шкірочка почне лущитися. Потім тріщина збільшиться і з'явиться крихітний стрижневий корінець, який почне швидко збільшуватися. В цей час стежте за рівнем води в посудині, інакше рослина може загинути. Через деякий час з'явиться невеликий паросток у верхній частині кісточки.
6
Коли рослина досягне 10-12 см у висоту, обріжте його верхівку. Це буде стимулювати зростання бічних пагонів. Після того, як росток знову виросте до 12 см, посадіть його в горщик в багату гумусом грунт. Причому зубочистки приберіть і занурте в грунт тільки половину кісточки, як вона перебувала у воді.
7
Горщик поставте на сонячне місце, чим більше світла і тепла, тим краще для розвитку авокадо. Грунт має бути завжди вологою, поливайте рослину часто, як тільки трохи підсохне верхній шар. Однак, намагайтеся не допустити переливу, якщо листя пожовкло - це ознака перезволоження, дайте грунті просохнути протягом декількох днів.
8
Щоб дерево кущ, періодично прішіпивайте його верхівку. Влітку його можна винести в сад або на балкон, але суворі російські зими авокадо не витримає, тому і вирощують його тільки як кімнатна рослина.
9
Чи з'являться плоди? Важко сказати! Іноді рослини починають плодоносити на 3-й або 4-й рік, деякі дадуть плоди через 10-15 років, а на інших вони не з'являться ніколи. Фахівці кажуть, що необхідно мати мінімум 2 рослини, щоб забезпечити запилення. Але навіть якщо ви ніколи не отримаєте плоди, авокадо слід виростити вдома, оскільки це гарне й екзотичне дерево, яке прикрасить оселю та наповнить його приємним ароматом.