Як виростити здорові троянди в саду.

При величезній різноманітності сучасних сортів різних квіткових культур все одно незмінно пальма першості належить троянді. Багато хто мріє виростити "царицю квітів" у себе в саду, але, наслухавшись думок про те, що вона складна в догляді, бояться зробити крок назустріч мрії - придбати перший рожевий кущ. Запевняю вас як людина з великим досвідом вирощування різних сортів троянд - це не так складно, як ви собі уявляєте! Дотримуйтесь порад, і щоранку в вашому саду починатиметься із зустрічі з ніжними і запашними бутонами квітів.
Вам знадобиться
  • Саджанець троянди (з відкритою кореневою системою або в контейнері);
  • Лопата;
  • Секатор;
  • Грунт для посадки (купівельної "Для роз" або просто хороший родючий грунт з ділянки) 10 літрів;
  • Вода 2 відра;
  • Препарат для посилення коренеутворення "Корневин" 1 пакетик 10 г;
  • Препарат для обробки проти хвороб "оксихом" пакет 20 г;
Інструкція
1
Виберіть в садовому центрі саджанець троянди. Для новачка бажано підібрати стійкий до хвороб і нескладний в обрізанні сорт. Я перерахую деякі сорти, які добре зарекомендували себе в будь-яких умовах і які мають хорошими декоративними якостями протягом усього сезону (тобто квітучі майже все літо до морозів). "'Gloria Dei' (Глорія Деї), друга назва сорту" Peace "( Піс) - відомий у всьому світі сорт з великими, дуже гарної форми і забарвлення квітками (він на фото). "Rosarium Uetersen" (Розаріум Ютерзен) - дуже популярний сорт. Стійкий до хвороб, цвіте дуже довго, в пік цвітіння буквально облито чудовими рожевими квітами в величезних кистях. "Westerland" (Вестерланд) - красива і невибаглива троянда з яскравими оранжево-жовтими квітами. "Double Delight" (Дабл Делайт) - троянда не тільки дуже гарна (біло-рожеві пелюстки зібрані у великі квітки), але і чудово пахне! "New Dawn" (Нью Даун) - дуже красиві сріблясто-рожеві квітки всипають цю невибагливу троянду все літо. Нью Даун витримує навіть затінення і може рости на не надто живильної грунті. "Graham Thomas" (Грехем Томас) - один з популярних жовтих сортів троянд, приємно пахне і досить стійкий до захворювань. При покупці звертайте увагу на те, щоб пагони билі живими і зеленими. Час посадки троянд саджанцями з відкритою кореневою сістемой- весна і осінь (до середини жовтня), контейнерні троянди можна висаджувати з квітня- по жовтень.
2
Оберіть місце для посадки троянди. Воно повинно бути освітлено сонцем весь день (тобто на троянду не повинна потрапляти тінь від будівель або великих дерев). Крім того, в цьому місці не повинна застоюватися дощова або тала вода.Еслі весь ділянку сирої і таке місце знайти складно, влаштуйте для троянди підняту гряду (зробіть земляний насип висотою 30 см і діаметром 50-60 см і в центрі цієї височини влаштовуйте посадкову яму ).
3
Приготуйте розчин для обробки саджанця від збудників хвороб, які в подальшому можуть призвести до того, що троянда захворіє і погібнет.Разведіте пакет "оксихом" (20 г) в 10 л води, занурте в нього саджанець разом з корінням на 5 хв. У троянд, куплених в контейнері, облийте (обприскати) гілки.
4
Викопайте посадкову яму розміром 40 * 40 * 40 см, на дно горбком насипте живильний грунт висотою 30 см. На горбок, розправивши коріння, поставте саджанець і поступово присипайте землею, одночасно ущільнюючи рукою грунт, щоб він щільно припадав до коріння . Слідкуйте, щоб місце щеплення (невеликий горбок між країнами і стволик) знаходилося на рівні ґрунту або трохи глибше (не більш, ніж на 1 - 2 см нижче рівня грунту). З часом місце щеплення "затягне" на 3-5 см углиб, що нам і потрібно для нормального самопочуття куща. Зробіть валик із ґрунту навколо куща, щоб поливальна вода вся пішла до коріння. У відро води додайте 1 пакет (10 г) Корневином, розмішайте і пролийте місце посадки в декілька прийомів (по 1/3 відра за один підхід).
5
Посаджений кущик окучьте (засипте зверху) сухим грунтом так, щоб навколо нього утворився горбик в 20 см. Це робиться з метою уберегти пагони від пересихання, оскільки коріння ще не можуть забезпечити троянду вологою. Якщо ваш кущик високий і над горбком височать вітки, притените їх, обернувши газетними листами або покривним матеріалом типу лутрасил (кінці газет або тканини можете скріпити канцелярськими скобами). Цей прийом також захистить кущ від пересихання і перегріву. Як тільки ви побачите, що з'явилися нові пагони (приблизно через 10-14 днів), притенение можна зняти. Однак робити це бажано в похмуру погоду або ввечері, щоб молоді листя не обгоріли. Навесні горбок навколо троянди після появи пагонів разокучьте (розгребіть). Осінні посадки троянд повинні піти в зиму окученнимі.
6
Після посадки не забувайте поливати висаджену троянду протягом літа 1-2 рази на тиждень в жарку погоду і рідше в дощову по відру води під кущ. У червні і липні обприскати кущ розчином будь-якого рідкого добрива з мікроелементами, в цей же розчин бажано додати препарати для профілактики хвороб - "Скор", "оксихом". При наявності попелиці обробіть троянду будь-яким препаратом для боротьби з цим шкідником, не давайте попелиці послабити растеніе.В жовтні насипте під троянду відро хорошого компосту або перепрілого (не свіжий!) Гною так, щоб цей субстрат не торкався стебел). В кінці листопада-початку грудня (коли почнуться стійкі заморозки), обріжте пагони, залишивши над землею 40 см. Окучьте кущ сухим грунтом (краще торфом) на 20 см і виставте поверх куща картонний або дерев'яний короб такого розміру, щоб верхні зрізи гілок не торкалися його. В ящику з двох сторін зробіть отвори для вентиляції (достатньо 6-ти отворів по 2 см) .Прікройте картонний короб зверху поліетиленом, як кришкою, закріпивши його скотчем, щоб скриньку не розмокнув і не осел від дощу і талих вод.Альтернатівним варіантом короба може вважатися "курінь" з укривного матеріалу (агроспан № 60) (на фото). Однак його у верхній частині також потрібно захистити від вологи поліетіленом.Весной, в квітні, зніміть короб і відразу притените перезимувати троянду газетними лістамі.Как тільки пагони рушать в зростання, газету приберіть і разокучьте кущ. Внесіть підгодівлю у вигляді повного добрива і мікроелементов.Прі дотриманні цих умов, ви будете завжди мати чудові здорові рожеві кущі!
Зверніть увагу
Якщо кущик слабкий, пагонів мало, не давайте троянді цвісти в перший рік, вищипуйте бутони. Якщо дуже хочеться побачити, що за троянду ви купили, залиште всього один бутон, решта удаляйте.Еслі кущ потужний і багато пагонів, то можна дати троянді можливість цвісти одразу в перший рік. Однак майте на увазі, що часто троянда-перволітка не показує відразу свій справжньої потужності і краси. Тільки на 2-й або навіть на 3-й рік вона може продемонструвати всі свої чудові характеристики.
Корисна порада
Замість хімікатів можете проводити влітку обприскування куща настоєм попелу або кропиви.