Дизайн і ремонт коридору.

Досить часто складається ситуація, коли коридор в квартирі ніяк не використовується, він тільки служить проходом між різними приміщеннями. Однак цей простір теж може стати функціональним і дуже стильним, якщо проявити фантазію і творчість в його оформленні. Зрозуміло, багато часу в коридорі власники не проводять, проте саме його в першу чергу бачать що приходять в дім гості, тому варто подбати про комфорт і красу цього приміщення.

Функціональні можливості коридору

Перш ніж почати ремонт коридору, подумайте про те, як саме ви хочете використовувати даний простір. Варіантів існує досить багато. В просторому широкому коридорі, особливо з додатковим простором під сходами можна поставити невеликий диванчик або тахту для відпочинку. У тих випадках, коли в квартирі не вистачає приміщень там можна також розмістити книжкові полиці, обладнати невелику майстерню, домашній офіс або навіть кухню.
Крім того, коридор можна використовувати для зберігання різних речей. Продумайте можливість установки в передпокої вбудованої шафи для зимового одягу, інструментів, сумок, валіз і багато чого іншого.
Найчастіше в коридорі встановлюють велике дзеркало, підставку під взуття, гачки або вішалку для верхнього одягу і полки для головних уборів, так як це приміщення знаходиться найближче до вхідних дверей і ці предмети там найбільш доречні. Тому навіть в маленькому коридорчику продумайте обстановку таким чином, щоб всі потрібні речі знайшли своє место.Только не перевантажуйте простір. Пам'ятайте, що необхідно забезпечити можливість вільного переходу з одного приміщення в інше.

Освітлення коридору

Правильне освітлення - один з ключових моментів додання простору затишку і функціональності. У довгому вузькому коридорі бажано встановити кілька світильників, щоб вони виділяли ключові деталі інтер'єру. Тоді ваше дизайнерське рішення буде більш помітно.
Якщо світло буде контрастним, це додасть приміщенню додаткових фарб, а дизайну індивідуальності.
Намагайтеся по можливості використовувати і природне освітлення . Для цього зробіть скляні вставки на міжкімнатні двері, і розмістіть дзеркало таким чином, щоб воно відображало світло вікон.

Матеріали обробки коридору

Матеріали, використовувані при виробництві ремонту та оздоблення передпокою повинні бути якісними. Особливо це стосується підлогового покриття, так як ходити по ньому будуть дуже часто. Підійде плитка, паркет, ламінат і навіть лінолеум високої міцності. За допомогою обробки підлоги можна зробити коридор єдиним простором з кухнею або вітальні, якщо використовувати однакові матеріали. Можна також різною обробкою розділити єдиний простір на кілька зон різного назначенія.Что стосується стін, то можна наклеїти звичайні або фото шпалери, прикріпити пластикові або дерев'яні панелі, або просто пофарбувати їх в декілька шарів водоемульсійною фарбою. Бажано підбирати поєднання меблів і стін.