Як вибрати земельну бензобур.

Для будівництва на дачній ділянці незамінним помічником є бензиновий земляний бур, який економить час і сили при свердлінні ям для посадки дерев і кущів, установки пальового фундаменту, забірних стовпів та інших споруд. Для кожного виду робіт більше підходить конкретний тип бура, тому вибирати його потрібно з урахуванням багатьох параметрів.

Легкі бензобур

бензобур для одного оператора підходять для роботи в піщанику, чорноземі і суглинку глибиною до двох метрів. При покупці таких моделей слід звернути увагу на ряд факторов.- Потужність агрегату вказується в характеристиках в кінських силах і впливає на вартість. Чим вона більша, тим тривалішим і продуктивніше буде проходити робота на ділянці. У простих пристроїв потужність не перевищує 3 л/с.- Об'єм двигуна, вимірюваний в кубічних сантиметрах. Для піщаної місцевості підійде, наприклад, hitachi da200e з об'ємом 33 куб. см і потужністю 1,5 л/с. А для глини рекомендується брати інструмент з не менше 40 куб. см: iron mole E53 (2,5 л/с, 52 куб. см).
Від обсягу залежить обертаючий момент мотобура, тобто розмір сили, яка крутить шнек в землі.
- Максимальний діаметр шнека в міліметрах вибирається відповідно до того, які отвори вимагається бурити. При можливості можна взяти кілька шнеків з різними діаметрами.

Складні бензобур

Для створення отворів в твердому грунті призначені бензобур під керуванням двох операторів, ці агрегати мають потужність більше 3,5 л/с. Є інструменти і з меншою потужністю, але вони не справляються з роботою в щільній глині, хоча можуть йти зі шнеками діаметром 300 мм, як хитачи da300e (2,5 л/с, 52 куб. См) .Краще варіантом для буріння в такій землі буде мотобур з двотактним двигуном, наприклад, efco TR1585 (5 л/с, 80,5 куб. см) або stihl BT 360 (4,1 л/с, 61 куб. см). Є потужні моделі з чотиритактним двигуном, в які, на відміну від двотактних, не треба додавати масло в бензин при кожній заправці, але вони важчі за вагою.

Поради по використанню

Паливом для мотобура служить суміш з бензину і масла в співвідношенні 1:40 або 1:50. Обкатка двигуна повинна проводитися співвідношенням 1:25 при звичайному режимі роботи з витратою трьох баков.Редуктор пристрою може бути співвісного або черв'ячного типу, між ним і двигуном встановлюється зчеплення. Під час експлуатації важливо стежити за гостротою ножів, щоб не виник передчасний знос зчеплення і редуктора.
Одному оператору легше управляти інструментом з співвісним редуктором, оскільки маса двигуна припадає на вісь буріння, і знижуються вібрації. Черв'ячний тип можна віддати перевагу на моделях для двох операторів з високою потужністю.
Земляний бензобур значно полегшує будівництво на дачній ділянці, але застосовується рідко. Тому найбільш вигідним вважається його оренда.