Установка вхідних дверей в квартиру: на що звернути увагу.

Установку вхідних дверей в квартиру проводять на початкових етапах ремонту. До цієї процедури слід підійти дуже уважно, оскільки в іншому випадку двері не буде забезпечувати надійність і не прослужить вам довго. Крім того, при неправильному виборі і установці вхідних дверей можуть виникнути труднощі з її відкриттям і закриванням.

Вибір вхідних дверей в квартиру

У першу чергу, якісна вхідні двері в квартиру повинна: - бути надійною, здатної протистояти злому; - мати дверне вічко; - володіти тепло- і звукоізоляцією, що не дозволить холоду або спеки, шуму з під'їзду або з вулиці проникнути в приміщення; - гармонійно вписуватися в інтер'єр; - подобатися вам по своєму естетичному вигляду і дизайну; - мати гарантію.Особенно важлива надійність дверної конструкції, оскільки вона дає відчуття безпеки і спокою у своєму домі. На сьогоднішній день найбільш надійними вважаються сталеві двері. На відміну від дерев'яних і залізних дверей, їх неможливо проломити або вибити за допомогою грубої фізичної сили. Конструкція сталевих металевих дверей включає 2 листи з легованої полегшеної сталі. Її товщина повинна становити не менше 1,5-2 мм. Також якісна вхідні двері має лонжерони (ребра жорсткості), що підсилюють взломостойкость конструкції і не дозволяють сталевим листам прогинатися під вплив навантаження. Для двері стандартних розмірів (2100х900 мм) цілком достатньо двох горизонтальних і трьох вертикальних ребер. Ще один важливий момент - дверна коробка. Вона може бути як складної (виконаної з цільногнутого профілю), так і простий (з окремих профілів із сталі). У плані надійності складний варіант краще простого, оскільки він являє собою монолітну єдину конструкцію, виготовлену без зварних швів.

Надійна фурнітура для вхідних дверей

У захисті вашій квартирі активно бере участь і дверна фурнітура: - петлі; - замки; - клямки або засувки; - дверний глазок.Качественная замикає система дозволяє забезпечити 50% надійності двері, а тому краще заощадити на декоруванні і дизайні, ніж на замках. Надійна вхідні двері повинні мати два замки - переважно, циліндровий і сувальдний. Останній, як більш масивний, важче вибити, а перший захищає двері від інтелектуального злому, тому підібрати до нього відмичку або ключ практично неможливо - даний механізм має від 3 тис. до 3 млн комбінацій. Таким чином, два різних замку доповнюють переваги один друга.Установка вхідних дверей в квартиру також включає в себе процедуру оснащення петлями, які виконують функцію закривання і відкривання дверної конструкції. Петлі повинні бути надійними і дуже міцними. Для того щоб убезпечити житло від злому, використовуються ригелі - протизнімні штирі. При закриванні вхідних дверей ригелі входять в гнізда дверної коробки, тим самим фіксуючи двері. Навіть якщо петлі будуть зрізані або збиті, у зловмисників не вийде зняти двері. Переконайтеся в тому, щоб в ваших вхідних дверей було не менше 4 ригелів з боку замку, а також по одному знизу і зверху. Крім цього, самі дверні петлі повинні бути оснащені механізмом регулювання на той випадок, якщо форма отвору зміниться.

Установка вхідних дверей в квартиру

Процес установки вхідних дверей включає в себе наступні етапи: - демонтаж старих дверей; - підготовка дверного прорізу в точній відповідності з розмірами дверей; - установка в отвір рами дверної коробки. Перед тим, як приступити безпосередньо до монтажу вхідних дверей, проводиться демонтаж старої. Підлога покривається плівкою або тканиною, щоб захистити його від попадання пилу і уникнути псування поверхні підлогового покриття. Видалення старих вхідних дверей проводиться акуратно, щоб не пошкодити дверний отвір для подальшої установки. Пол і проріз очищаються від бруду, потім вирівнюються.
Якісна установка вхідних дверей в квартиру не менш важлива, як і якість самої дверної конструкції і фурнітури.
При установці вхідних дверей найважливіше - обов'язково дотримуватися точність відстані щодо стін і отвору. Дверна коробка повинна точно розташовуватися в прорізі, її краї повинні щільно примикати до зовнішньої сторони стін. Якщо все дотримані ці правила, двері буде надійно охороняти вас від злому і забезпечить прекрасну звуко- і теплоізоляцію.После попередніх підготовчих робіт проводиться вимір дверного отвору і самої вхідних дверей. Проміжок між стіною і дверима повинен становити не більше 2 см з кожного боку. Якщо ж відстань трохи перевищує цю межу, установники звужують отвір. При цьому вони використовують бруски, встановлюючи їх по всьому периметру дверного отвору. Згодом лиштва перекриє всі наявні зазори.
Установка вхідних дверей проводиться із зовнішнього боку. Рама фіксується по схилу і рівню. Відхилення не повинно бути більше 1,5 мм.
Правильно встановлені двері прослужать вам довгий час, а також забезпечать високий рівень безпеки вашого житла. А ось допущені при установці помилки можуть стати причиною проблем з відкриванням і закриванням замків, також швидше зношуються ручки, петлі та інші елементи дверей. Важливо пам'ятати, що навіть найякіснішу двері можуть «загубити» неправильно виконаний монтаж - довіряйте його професіоналам. У висококваліфікованих установників є не тільки спеціальні інструменти, що прискорюють і полегшують виконання роботи, а й багаторічний досвід, а також навички в даній сфері.