Вибираємо підлогове покриття: поради.

Якщо ви всерйоз почали замислюватися над заміною підлогового покриття в своїй квартирі, перед вами напевно постане питання: що ж все-таки краще вибрати з усього того, що пропонують вам на ринку. Товари подібного типу мають досить широкий асортимент, тому ви спочатку повинні вирішити, яке саме підлогове покриття вас цікавить.

Паркет

Цей вид підлогового покриття може бути штучним (у вигляді невеликих дерев'яних планок), а може бути досочних (у вигляді підстави і приклеєних до нього планок). Плюси використання паркету полягають у тому, що він є екологічно чистим і звукоізоляційним. Крім того, він відмінно тримає тепло і зовсім не виділяє пилу. Якщо ви вибираєте паркет в якості підлогового покриття в своїй квартирі, будьте впевнені в тому, що він прослужить вам досить довго. Щоб зробити кімнату яскравіше і креативніше, на паркеті створюються різноманітні орнаменти і малюнки. Колірна гамма паркету залежить від того, з якої деревної породи він виготовлений.
При покупці паркету зверніть увагу на можливу наявність шлюбу, який може призвести до швидкого зносу виробу. Найчастіше паркет використовують для покриття підлоги у вітальні.

Ламінат

За своїм зовнішнім виглядом ламінат дуже схожий на паркет. Він являє собою багатошарові панелі. Шарами, складовими ламінат, є пробка, деревоволокнистих плит і вініл. Підлогове покриття подібного типу досить міцне, зносостійке, звукоізоляційне, вологостійке. Крім того, воно легко вкладається, ізолює тепло і має насичену колірну гамму. Ламінат найчастіше стелиться в передпокої і спальні.

Ковролін

Обробка підлоги килимовим покриттям - це старий і досить поширений спосіб. Вибираючи ковролін, зверніть увагу на його склад. Дуже важливо знати, що краще всього вибирати підлогове покриття, виконане не з синтетичної пряжі, а з натуральної. Ворс повинен бути пружним. Щільність килима також відіграє важливу роль. Слідкуйте за тим, щоб відстань між нитками не було занадто великим. Позитивні якості натурального ковроліну полягають у легкій чищенню, вологонепроникності, термоустойчивости і великий пружності. Якщо ж ви оберете синтетичний ковролін, можете бути впевнені в тому, що він не вигорить на сонці, буде легко чиститься, мати багату кольорову гаму і прослужить вам дуже довго. Ковролін застосовується найчастіше в обробці кухні та спальні.
Пружність ворсу перевіряється звичайним натисканням пальця. Чим швидше він розпрямиться, тим більшою пружністю володіє.

Коркове підлогове покриття

Основним компонентом такого підлогового покриття є корковий дуб, а точніше, його кора. Плюсами використання стали такі якості: вологостійкість, екологічність, звукоізоляція, висока міцність і довгий термін служби.

Керамічна плитка

Склад цього підлогового покриття - це пісок, глина та різноманітні природні матеріали. Після змішування всіх речовин, отриманий розчин обпалюється в спеціальних печах. Що стосується колірної гамми, тут ви можете бути впевнені в тому, що знайдете саме те, що вам потрібно, так як керамічна плитка має різні кольори, візерунки і малюнки. Крім того, вона влагоустойчива і дуже міцна, тому таку обробку застосовують в передпокої або ванній кімнаті. Негативною стороною кераміки є її холодна температура. Якщо ви виберете в якості підлогового покриття керамічну плитку, постарайтеся використовувати разом з нею підлога з підігрівом.

Лінолеум

Найпоширеніше підлогове покриття - це лінолеум. Він безпечний у використанні, екологічний і володіє дуже низькою ціною. Крім того, лінолеум володіє багатою колірною гамою з різними малюнками і візерунками. Саме завдяки цьому лінолеум є хітом продажів не тільки в Москві, але і по всій Росії.

Як вибрати підлогове покриття

Після того, як ви ознайомилися з різними видами підлогового покриття, можете спокійно робити вибір на користь одного з них . Щоб вибрати щось конкретне, визначитеся, для якої кімнати у вашій квартирі ви будете використовувати той чи інший оздоблювальний матеріал. Вирішіть, які якості підлогового покриття вам необхідні: теплостійкість, вологостійкість або тривалий термін служби, а також зверніть увагу на ціну продукції. Який би оздоблювальний матеріал ви не вирішили купити для свого будинку, пам'ятайте про те, що купувати продукцію оптом набагато дешевше, ніж у роздріб.