Дверний доводчик: Як вибрати.

Дверний доводчик служить для того, щоб двері закривалися тихо і правильно. Його можна встановити як на вхідні, так і на міжкімнатні двері, тоді тепло не буде вивітрюватися взимку, а прохолодний кондиційоване повітря залишиться в кімнаті влітку. Використання цього пристрою дозволяє легко відкрити навіть найважчу двері, забезпечить щільне прилягання і правильну експлуатацію самого дверного полотна.
На російському ринку в даний час представлений величезний асортимент дверних доводчиків як вітчизняного, так і іноземного виробництва, що мають різне пристрій, різноманітний дизайн і різні цінові категорії. Розібратися в такому виборі часом буває непросто, потрібно врахувати всі параметри і особливості дверних доводчиків.

Вага та розміри дверного полотна

Ці параметри при виборі автодоводчиком необхідно враховувати в першу чергу, адже чим потужніший двері, тим з більшою силою вона може закриватися, а значить, механізм обмежувача повинен бути дуже надійним. За зусиллям, які зобов'язана витримувати подібний пристрій, все доводчики розділені на сім класів. Механізми першого класу призначені тільки для легких профільних дверей, а ті, що відносяться до сьомого класу, здатні витримати більшу вагу броньованих дверей.
Для стандартної залізних дверей зазвичай потрібно доводчик 3-5 класу.

Можливість регулювання різних параметрів пристрою

Стандартні доводчики мають зазвичай два параметри регулювання: це сила і швидкість закриття дверей. Під силою закриття мається на увазі можливість компенсації такого зусилля, перехід тяжкості двері на автодоводчик. Швидкість закриття - це та швидкість, з якою повинна закриватися дана двері. Якщо правильно відрегулювати цей параметр, двері буде закриватися плавно. У деяких пристроїв є також додаткова функція, яка дозволяє збільшити швидкість закриття на останніх 10-15 градусах для того, щоб клацнули замок вхідних дверей.
Існують також дверні доводчики з регульованою швидкістю відкривання. Ця функція може стати в нагоді для запобігання від різкого розорювання при пориві вітру або при додатку зайвого зусилля під час відкриття дверей.
При необхідності можна підібрати також доводчик з можливістю настроювання обмежника максимального відкриття для того, щоб не пошкодити стіну або меблі в безпосередній близькості від дверей.

Місце кріплення

Бувають верхні і нижні кріплення пристрою. Підлогові доводчики кріпляться безпосередньо до підлоги, виконуючи додатково функції дверних петель і підтримуючого механізму. Саме ці пристосування витримують найбільшу вагу. От тільки про їх встановлення варто подбати заздалегідь, ще на етапі монтування дверних проемов.Доводчікі з верхнім кріпленням встановлюються з одного боку до дверей, а з іншого до одвірка і діють за принципом гідравлічного демпфірованія.Доводчікі можуть бути також прихованими, захованими всередині дверних петель.