Сучасні підлогові покриття: види, способи укладання.

Вибір підлогового покриття дуже важливе завдання, від нього багато в чому залежить інтер'єр і зовнішній вигляд приміщення. Причому враховувати необхідно не тільки красу майбутньої підлоги, але також його міцність, функціональність і зручність.
Пол будинку відчуває найбільш сильні навантаження: по ньому ми ходимо, ставимо на нього важкі предмети, піддаємо вологого прибирання і агресивного впливу миючих засобів. Тому при виборі підлогового покриття необхідно враховувати, як часто і в яких цілях використовується дане приміщення, а крім того підбирати якісні зносостійкі матеріали.Но яке б підлогове покриття ви не вибрали, перед укладанням необхідно підготувати підлогу. Краще всього зробити бетонну стяжку, просушити її і очистити від бруду і пилу. Якість робіт з оновлення полу будуть прямо залежати від того, наскільки грамотно була проведена попередня грунтовка.

Керамічна і керамогранітна плитка

Це дуже популярні в даний час способи підлогового покриття. Найкраще плитка підходить для кухні, коридору, а також ванної та туалету. Житлові кімнати з такою підлогою можуть здатися занадто холодними і твердими. Спосіб укладання буде залежати від розміру приміщення, розміру плитки і вашого смаку. Можна укласти плитку прямо або по діагоналі, використовувати плитки різного кольору і розміру для створення геометричних візерунків і навіть складних малюнків. В укладанні існує шовний і безшовний метод.
Безшовний метод створює ефект монолітності статі, але для його створення необхідно підібрати плитку з ідеальними краями.
Кріплять плитку на цементну основу або спеціальний клейовий склад.

Лінолеум

Незважаючи на велику кількість альтернативних способів покриття, лінолеум не втрачає своєї популярності. Тут свою позитивну роль, безсумнівно, грає його відносно низька ціна, а також універсальність. Лінолеум доречний в приміщенні будь-якого призначення, він зносостійкий, легко миється, має різноманітні кольори і текстури. Пам'ятайте, що для того щоб правильно покласти на підлогу лінолеум потрібні спеціальні інструменти і клей. Відрізають потрібну кількість покриття за допомогою спеціального ножа зі змінними лезами. Клей наносять особливим зубчастим шпателем, так як його необхідно брати строго певну кількість. Для рівномірної укладання бажано також застосовувати прокатку від центру кімнати до її країв.

Килимове покриття

Ковролін також є досить популярним способом обробки підлоги. Різноманітність матеріалів виготовлення і величезна палітра кольорів дозволять йому вписатися в будь-який інтер'єр.
Найкраще застосовувати килимове покриття для житлових кімнат, таких як спальні і вітальні, ковролін не варто класти в кухні або ванній кімнаті.
Укладання ковроліну в невеликих приміщеннях можна робити вільною, без фіксації. У цьому випадку кріплення йде тільки по периметру і ховається плінтусом.В кімнатах середнього розміру можна додатково закріпити килимове покриття сіткою з двостороннього скотча, а при покритті великої площі краще використовувати проклейку по всій підставі для більшої фіксації.

Ламінат

Це покриття імітує дерев'яні та паркетні підлоги. Способів укладання ламінату існує не один десяток. Це може бути пряма укладка, діагональна, укладання ялинкою, у формі квадратів і навіть ще більш складна за бажанням замовника. Починати потрібно зі спеціальної підкладки з ДСП або фанери. Зверху на настил лягає ламінат обраним методом. Прикріплюється він довгими саморізами і іноді додатково спеціальним клеєм.