Правила нанесення мармурової крихти.

Мармурова крихта - будівельно-декоративний матеріал, який застосовується для обробки будівель, скульптур і різних елементів декору. Вона складається з мармурової гранули і акрилового клейового зв'язуючого. Завдяки різним забарвленням, неоднаковою фракції гранул, а також високої стійкості до різних впливів мармурова крихта сьогодні користується великою популярністю.
Мармурову крихту наносити неважко, проте даний матеріал вимагає попередньої підготовки поверхні. Тоді вона ляже рівним шаром і не потріскається під впливом атмосферних явищ.
Мармурову крихту розробила турецька фірма Bayramix в 1988 році.

Підготовка поверхні

Перш ніж наносити мармурову крихту, необхідно обробити поверхню стіни або вироби відповідним грунтом, який можна купити в будівельному магазині. Для пористої поверхні, наприклад шпаклівки або цегли, найкраще використовувати акрилову грунтовку глибокого проникнення. За зовнішнім виглядом і консистенції вона має схожість з молоком, а коли висихає стає прозорою. Після акрилового грунту поверхня стане менше вбирає, і мармурова крихта буде міцно триматися. Наносити грунт можна за допомогою кисті, валика або губки.
Якщо поверхня, на яку ви зібралися накладати мармурову крихту, має блиск - вона не вбирає. Грунт в даному випадку не потрібний. Досить просто пройтися по поверхні дрібним наждачним папером.
Наступний етап - нанесення ґрунту під фінішне покриття. Він необхідний незалежно від типу поверхні. Так як мармурова крихта, як правило, проходить забарвлення, даний грунт необхідно змішати з відповідним під колір крихти кольором. Якщо цього не зробити, мармурова крихта може змінити відтінок після нанесення або вийти плямистої. Кольоровий грунт під фінішне покриття наноситься в 1-2 шари за допомогою фарбопульта, пензлики або валика.

Нанесення мармурової крихти

Для нанесення мармурової крихти необхідний шпатель відповідного розміру і гладка терка зі сталі. Візьміть на шпатель невелика кількість крихти і, міцно притискаючи інструмент до поверхні, розмажте оздоблювальний матеріал по необхідному ділянці. Потім розрівняйте поверхню мармурової крихти, щоб вона мала товщину в одну крихту. Робити це необхідно дуже швидко, поки даний матеріал ще тягнеться. Наносити мармурову крихту потрібно від одного кута до іншого за один підхід, тому що даний матеріал швидко висихає і залишає некрасиві стики. У разі обробки великої поверхні варто залучити до роботи кілька людей.Спустя 20 хвилин, коли мармурова крихта підсохне, розгладьте її за допомогою гладкої сталевої терки. Тримати інструмент необхідно під невеликим кутом до поверхні, а рухи здійснювати тільки в одну сторону.