Дизайн маленької "хрущовської" кухні.

Маленька кухня з низькою стелею і незручними виступами сьогодні зустрічається в десятках тисяч будинків по всій Росії. Особливу складність у складанні дизайну для такої кухні представляють її габарити. Адже при всьому сучасному великій кількості технічних засобів досить складно розмістити всю бажану техніку на настільки малій площі. А ще потрібно і про меблі не забути. Проте можливо все, і фахівці вже давно пропонують різні варіанти, як можна облаштувати невелику кухню в квартирі-хрущовці.
На 5-6 квадратних метрах не дуже розвернешся. Однак це зовсім не означає, що на мріях про красиве, функціональної та затишній кухні доведеться поставити хрест. Насправді зробити таку можна. Нелегко, але можна. Причому в деяких випадках це можна зробити і самостійно.

Що потрібно враховувати, складаючи дизайн-проект маленької кухні

В першу чергу необхідно правильно розрахувати всі наявний простір. Саме в хрущовках найчастіше зустрічаються різні труби, витяжки або системи вентиляції, прибрати які фізично неможливо. Тому їх обов'язково необхідно враховувати при розподілі меблів і техніки в кухні. При цьому не забувайте, що на малогабаритній кухні обов'язково повинні бути задіяні всі поверхні.
Не варто боятися, що щось не зможе вписатися в інтер'єр. Сьогодні виробники як меблів, так і техніки пропонують різні варіанти, які підходять під будь-які розміри - це і вбудовуються прилади, і модульна меблі.
Пам'ятайте, що при складанні дизайн-проекту кухні в квартирі-хрущовці необхідно спиратися на принципи мінімалізму. Адже нагромадження деталей і зайвих речей помітно крадуть простір, роблячи кухню візуально ще менше. Крім того, підбираючи меблі, намагайтеся вибирати ті варіанти, що виготовлені зі світлих матеріалів. Адже темні кольори, також як і зайві речі з'їдають пространство.Внімательно придивіться до деталей. Так, наприклад, іноді можна вигадати додатковий простір, приєднавши балкон. У цьому вам допоможе тепле скління і якісна обробка стін. Також можна злегка збільшити кухню за рахунок перетворення квартири в студію. Для цього можна знести стіну (але тільки в тому випадку, якщо вона не є несучою), що розділяє кухню і кімнату.
Якщо варіант перепланування не для вас, можете« пограти »з вікном і підвіконням. Адже під ним залишається так багато вільної площі, яку можна ефективно використовувати. Наприклад, перетворити підвіконня в обробний стіл.
І не забудьте про освітлення. Його має бути якомога більше. Так і кухня стає більше і ширше.

Правильний вибір меблів для малогабаритної кухні

Слід пам'ятати, що для малогабаритки підійде тільки модульні меблі, тобто та, що виготовляється на замовлення і за індивідуальними вимірами. Якщо брати звичайні стінки, вони можуть не вписатися в стіни і з'являться провали між стінами і меблями, куди не стане ні техніка, ні додаткові полички. А це означає, що функціональність і цілісність приміщення будуть помітно зіпсовані. Експерти рекомендують зменшити для таких невеликих кухонь стандартні розміри меблів на 15-20 см. В результаті буде зекономлено простір, який можна заповнити необхідної мебелью.Также варто звертати увагу на глянсову меблі або ту, що має дзеркальну поверхню. В цьому випадку інтер'єр набуває більш об'ємні обриси, кухня виглядає закінченою і органічной.Что стосується обіднього столу, краще відмовитися від нього на користь барної стійки, за якою з комфортом може розміститися і ціла сім'я. Якщо ж це рішення вам не підходить, потрібно вибирати невелику модель столу бажано витягнутої форми. Такий стіл можна легко поставити по косій з кутка, в результаті чого кухня стане виглядати цікаво і незвично.

Побутова техніка в маленькій кухні

Природно, що малогабаритну кухню функціонально і з економією простору можна обставити тільки технікою, що вбудовується. Благо, що сьогодні є величезна кількість моделей, які володіють різними розмірами і габаритами.
Щоб кухня виглядала єдиної, бажано приховати всю техніку за меблевими фасадами. Так ніщо не буде вибиватися із загального ансамблю.
Для економії простору можете спробувати винести холодильник за межі кухні. Наприклад, виставити його в коридор. Підглянути цікаві ідеї з розміщення техніки в маленькій кухні можна в різних спеціалізованих журналах або сайтах на фото.

Оздоблення

Щоб кухня виглядала більше і просторіше, а значить, і затишніше, досить зробити натяжна стеля з глянцевою поверхнею. Що ж стосується обробки стін, можна застосувати для робочого фартуха дрібну плиточную мозаїку, щоб інтер'єр став виглядати привабливим. При цьому не забувайте, що всі матеріали повинні достатньо легко митися, адже саме на кухні так великий ризик отримати на стіні жирне пятно.Составіть повний дизайн-проект можна як на папері, так і за допомогою спеціальної комп'ютерної програми. Якщо ж художніх здібностей вам не вистачає, можете звернутися за допомогою до фахівця, який вислухає ваші побажання і обов'язково врахує їх при складанні дизайн-проекта.Есть одна невелика хитрість, яка допоможе вам зробити кухню стильною і функціональною. Для цього достатньо просто не завішувати одну зі стін меблями або технікою. Так візуально відкриється більше вільного простору, і кухня буде виглядати більш гарною.