Підготовка поверхонь при штукатурці стін.

Штукатурні роботи, як і інші види оздоблювальних і ремонтних робіт, вимагають необхідної підготовки перед їх проведенням. Ретельно опрацювавши поверхню, ви зможете забезпечити міцне зчеплення розчину штукатурки з основою стіни. Від правильного проведення підготовчого етапу ремонту в чому залежить підсумкове якість і міцність обштукатуреної поверхні.

Як підготувати до штукатурки цегляні та бетонні стіни

Спочатку цегляну або бетонну стіну потрібно ретельно очистити від плям, кіптяви, бруду та інших видів забруднень. Ці дефекти здатні істотно знизити міцність зчеплення розчину штукатурки з поверхнею. Цегляні, кам'яні і бетонні поверхні можна очистити 3% -ним розчином соляної кислоти. Поверхня після очищення потрібно промити чистою водою.
Стіни сухих опалюваних приміщень будинків і квартир безпосередньо перед проведенням штукатурних робіт вимагають зволоження. Для цього можна скористатися змоченою у воді широкої малярської пензлем.
Позбутися від плям масла на стелі і стінах можна за допомогою жирної глини. Намазують її на уражені ділянки товстим шаром. Після цього поверхню стіни просушують, а також очищають від глини, впитавшей в себе жир. Якщо виникне така необхідність, цю процедуру варто повторити кілька раз.Впрочем, даний метод не дає 100% гарантії того, що масло з часом не почне знову проступати назовні. А тому фахівці радять по можливості вирубувати жирні плями повністю, а що утворилися поглиблення закрити розчином. Поверхня цегляної стіни очищають від залишків розчину, бруду і пилу за допомогою сталевої щітки. Щільно притискаючи її до поверхні, нею рухають в різні боки. Перед початком штукатурення стін поверхню за допомогою кисті добре змочують водою. У тому випадку, якщо поверхня стіни дуже гладка, для додання шорсткості на неї сокирою або молотком наносяться насічки, які збільшують зчеплення розчину. На гладкій бетонній стіні робляться насічки перфоратором або сокирою. Як правило, довжина таких насічок становить 5-10 см, а глибина - приблизно 0,5 см.Чтоби визначити потрібну товщину шару штукатурки, потрібно перевірити вертикальність стін. Для цього використовують будівельний Виска. На стіні в області під стелею, посередині і в кутах забивають цвяхи. Їх капелюшки повинні бути в одній площині, в цьому випадку відстань від цвяхів до поверхонь цегляних стін стане вказувати необхідну товщину шару штукатурки в кожній точке.Для досягнення рівного шару за допомогою рівня (схилу) перевіряються поверхні стін, після цього по сильно натягнутому шнуру виводять маяки -пробкі. По пробках потрібно вивести якомога більше рівні смуги-маяки від підлоги до стелі. Потім після схоплювання смуг між ними заповнюють простір раствором.Еслі міцність старого покриття штукатурки дозволяє на неї нанести вирівнюючий шар нової суміші, необхідно переконатися в тому, що на ній відсутні шари шпалерного клею або фарби, що перешкоджають зчепленню штукатурки зі стіною. Якщо на стіні є тріщини, ділянки з здуттям або кришаться матеріалом, а також сліди інших механічних пошкоджень, вони обов'язково повинні бути усунені.

Як підготувати до штукатурки дерев'яні стіни

Кімнати багатьох приватних будинків або квартир в старих будинках розділені дощатими перегородками. Штукатурити дерев'яну поверхню без попередньої підготовки не можна, інакше нанесений розчин триматися не буде. Спочатку поверхні з дерева дранка - готують основу для утримання шару штукатурки. Дрань являє собою дерев'яні рейки з хвойної деревини перетином 5 на 20 мм.
Перед нанесенням штукатурки свіжозрубані стіни слід витримати не менше 1 року. За цей період відбудеться осаду, а також просушка дерев'яних поверхонь.
Дерев'яні широкі поверхні надкаливают, а потім забивають невеликі клини в надколи. Даний прийом охороняє поверхні від викривлення, тим самим запобігаючи розтріскування штукатурки стін. Дрань потрібно набивати в 2 слоя.Первий шар прибивають з інтервалом 5-6 см під кутом 45 градусів по вертикалі. Поверх нього під тим же кутом і з тією ж частотою, але в іншу сторону прибивають другий шар. Довжина використовуваних при цьому цвяхів повинна становити не більше 30-50 мм. Освічені прямокутні осередки після цього заповнюються сумішшю штукатурки. Після повного висихання вона триматиметься на поверхні дерев'яної стіни досить міцно. Замість дранки можна використовувати пластикові або металеві штукатурні сітки, які так само закріплюються цвяхами до поверхні.

Скільки коштує штукатурка стін

Плануючи проведення робіт по штукатурці стін, важливо врахувати і фінансову складову. Яка в підсумку вийде сума, в чому буде залежати від різних факторів. Найбільш дешевим варіантом стане оштукатурювання цегельної стіни. В цьому випадку ціна складе приблизно 300-350 р. за квадратний метр. Бетонна обійдеться в 400-500 р., А от ціна за дерев'яні стіни варіюється в межах від 500 до 600 р. за квадратний метр.На вартість також впливає форма стін. Робота на напівкруглих стінах складе 650-750 р. за 1 квадратний метр. Матеріал стін при цьому на цю вартість істотно не впливає. А от товщина шару штукатурки вже дуже впливає на ціну. Середній шар розчину становить 1-3 см. На кожен сантиметр додавайте зверху 100 руб. до вартості 1 кв. метра.Цена за штукатурні роботи залежить і від виду суміші. Найбільш часто використовуються цементно-піщані, цементно-вапняні та гіпсові суміші. Також існує декоративна штукатурка. Її застосовують для заключної обробки стін, однак вона використовується тільки для обробки, але не для вирівнювання поверхонь.