Правила вибору кутової шліфувальної машини.

При ремонтних і будівельних роботах нерідко доводиться використовувати кутову шліфувальну машину, іменовану в просторіччі «болгаркою». Таким інструментом зручно видаляти сліди іржі, знімати старе лакофарбове покриття, різати всілякі матеріали. Щоб машинка справно виконувала свої функції, її необхідно правильно підібрати.

Кутові шліфувальні машини

Відома практично кожному домашньому майстру «болгарка» називається кутовий шліфувальною машиною через те, що її робочий вал розташовується під прямим кутом до площини двигуна, а зовсім не тому, що таким інструментом зручно обробляти складні кути. Такі технічні системи розділяються на кілька типів, що відрізняються функціональністю і призначенням. Традиційна ручна «болгарка» - лише один з найпоширеніших електроінструментів цього семейства.Угловие шлифмашинки з успіхом використовують для різання і обробки металевих деталей, для шліфування і більш тонкої поліровки поверхонь. Окремі види відрізних дисків дозволяють різати камінь, цегла, керамічну плитку та інші тверді матеріали. Шліфувальною машиною можна видаляти і дефекти металу: згладжувати зварні шви і напливи, чистити іржу і так далі.
Доповнення у вигляді дротяної щітки дасть можливість швидко і без особливих зусиль зчищати з різних поверхонь старий лак і фарбу.
Одна з головних робочих характеристик кутової шліфувальної машини - споживана нею потужність. Високі показники характерні для професійного інструменту, який не так сильно нагрівається і дозволяє застосовувати насадки істотно більшого діаметра. Це важливо при виробництві складних робіт, адже чим більше діаметр ріжучого диска, тим глибший надріз виконує машина.

Шліфувальна машина: побутова або професійна?

Найперше питання, що виникає при виборі шліфувальні машини: яка модель переважніше - побутова або професійна? Тут слід виходити з цілей, які ви переслідуєте, а також з потреб у подібному інструменті. Побутові кутові шліфувальні машини найчастіше застосовують не регулярно, а лише в міру необхідності. Вони мають не дуже велику потужність і порівняно невисока число оборотів. Продуктивність побутового інструменту також не надто висока, а після нетривалої роботи такої машинці потрібно не менше 15 хвилин відпочинку.
Працювати побутової шліфувальною машиною можна не більше 3-4 годин на день.
До гідністю машин побутового типу можна віднести їх прийнятну ціну, компактність і легкість. А ось число додаткових функцій побутової машини обмежена. Але якщо ви плануєте використовувати кутову шлифмашинку виключно для простих робіт на дачі або в будинку, такий електроінструмент буде найкращим і оптимальним вибором.Для безперервної роботи протягом тривалого часу вам знадобиться професійна модель. Конструкція такої шліфувальної машини враховує вимоги максимальної продуктивності. Професійний інструмент має більшу вагу і потужність, а також відрізняється більш істотними розмірами. Надійність вузлів машини даного типу істотно вище, а число функцій відрізняється різноманітністю.
Якісні матеріали, використовувані при виготовленні професійних шліфмашин, дозволяють використовувати їх для інтенсивної роботи в кілька змін.

Типи шліфувальних машин: особливості вибору

При виробництві будівельних та оздоблювальних робіт широко застосовуються декілька особливих типів кутових шліфувальних машин: стрічкові, вібраційні, ексцентрикові. Кожна з моделей має свої переваги і недоліки, а також область прімененія.Ленточние шліфувальні машини дають можливість проводити грубе шліфування досить рівних поверхонь. Їх часто використовують при обробці інтер'єру приміщень, коли потрібно обробити значні площею плоскі поверхні. Відрізняються стрічкові пристрої дуже високою продуктивністю, але не надто високою якістю обробки виробу. Область застосування такої машини: видалення старих покриттів, шліфовка прошпаклювати поверхонь, обробка віконних рам і дверей.Шліфовальние машини вібраційного типу призначаються для тонкої обробки і поліровки плоских поверхонь. Ними добре шліфувати метал, пластмасу, деревину та деякі композиційні матеріали. Машини даного типу мають підошву прямокутної форми, що здійснюють зворотно-поступальні рухи малої амплітуди. Окремі різновиди дають можливість обробляти важкодоступні місця, наприклад дрібні деталі меблів, дверні коробки або перила лестніц.Ексцентріковие шліфувальні машини мають у своєму складі особливий ексцентрик, що дозволяє робочої частини пристрою одночасно здійснювати як зворотно-поступальні, так і кругові рухи. Від інших типів машин такі моделі відрізняються більш високою ефективністю обробки поверхонь. Найкращі результати ексцентрикова машина покаже на вигнутих поверхнях і при фінішній шліфовці. Додаткова зручність машині додає пристрій для відводу пилі.Учітивайте при виборі, що для шліфування пластмасових виробів більшою мірою годяться саме ексцентрикові машинки або пристрою вібраційного типу, поставлені на малу швидкість. Невелике число оборотів слід застосовувати і при обробці лакованій поверхні, яка дуже чутлива до високих температур.