Види житлового будівництва.

Зростання добробуту громадян і розширення можливостей отримання іпотечних кредитів сприяють сьогодні активному розвитку житлового будівництва. Масштаби комплексного будівництва житла дозволяють забезпечити громадян квартирами самого різного класу - від малоповерхового індивідуального будівництва, до елітних категорій. Види житлового будівництва прийнято визначати по типу матеріалів, використовуваних при зведенні будівель.

Класифікація видів житлового будівництва

Для багатьох сімей придбання окремого житла може стати непростим завданням і перевіркою рівня фінансової спроможності. І все ж нинішнє становище в будівельній сфері цілком дозволяє кожному вибрати той варіант, який найбільшою мірою відповідає його матеріальним становищем, влаштовує за вартістю і строками виконання будівельних работ.В будівництві багатоквартирних будинків прийнято виділяти чотири види, кожному з яких відповідає певний тип будівельних матеріалів . Йдеться про дерев'яному, панельному, цегляному і монолітному житловому будівництві. Нерідко зустрічаються також будинки змішаного типу, де комбінують в різних поєднаннях два або три основних види. Розрізняють також індивідуальне будівництво та зведення багатоквартирних будинків.

Індивідуальне будівництво: бюджетні способи

Найбільш економічним варіантом індивідуального малоповерхового будівництва сьогодні вважаються житлові будинки каркасно-щитової конструкції, зводити які можна в гранично короткі терміни. Технологія будівництва не вимагає пристрою потужного фундаменту. На місці будівлі встановлюється легкий металевий або дерев'яний каркас, які обшивають готовими панелями. Потім відразу ж слід оздоблення.
Будинки каркасно-щитової конструкції, на відміну від дерев'яних будинків, практично не дають усадки.
Другий економічний спосіб будівництва будинку припускає використання будівельних блоків. При цьому в хід йдуть легкі й компактні сучасні будівельні матеріали, які володіють високими ізоляційними властивостями. Така конструкція також дозволяє економити на будівництві фундаменту. Переваги блочної забудови в тому, що для її зведення потрібно мінімум спеціальної техніки.

Дерев'яне домобудівництво

Будівництво будинків з дерева зовсім не пішла в минуле. Але якщо у великих містах застарілі дерев'яні конструкції зазвичай підлягають знесенню, то на ринку заміської нерухомості дерев'яні будинки користуються широким попитом, займаючи не менше третини від загального числа об'єктів, розташованих за городом.Наметілась стійка тенденція до переоцінки призначення дерев'яної заміської нерухомості. Якщо раніше такі будинки використовувалися лише для відпочинку, то сьогодні вони все частіше грають роль постійного місця проживання. У безпосередній близькості від великих міст зводяться великі котеджні селища, що мають значну частку дерев'яних будівель. Вартість дерев'яного житла зазвичай відносно невисока і залежить від виду деревини, використовуваної в будівництві.
Недоліком дерев'яних будинків вважаються недовговічність і висока небезпека виникнення пожежі.

Панельне житлове будівництво

Типові панельні будинки, дуже схожі один на інший, знайомі більшості міських жителів. Їх досить просто звести, оскільки проектні схеми таких будинків чітко відпрацьовані. Це дозволяє до мінімуму скоротити терміни проектування багатоквартирних будинків і будувати їх в значних об'емах.Квартіри в панельних будинках доступні для широких верств населення, хоча їх якість не так високо, як в цегельних або монолітних будинках. Панельні будови, у виробництві яких використовуються більш сучасні технології, можна вважати оптимальними, якщо брати до уваги співвідношення їх якості та ціни. Істотні недоліки «панелі» усуваються при використанні звуко- і теплоізоляційних матеріалів.

Монолітне домобудівництво

На відміну від панельної конструкції, монолітний житловий будинок будують не з заздалегідь заготовлених окремих блоків, а конструюють безпосередньо на будівельному майданчику. Спочатку формується основа будівлі, потім в неї заливають бетонну суміш. Стіни ж після цього можуть зводитися з інших матеріалів, наприклад з кірпіча.Чаще всього монолітний будинок являє собою індивідуальний архітектурний проект, який не має відношення до масової забудови. Такі будинки відрізняє вільне планування квартир, кожна з яких має більшу площу. Технології дозволяють будувати монолітні будинки з великою кількістю етажей.Монолітное домобудівництво відносять до елітних категоріях житла. Купити квартиру в монолітному будинку може далеко не кожна сім'я, оскільки за переваги доводиться платити. Якщо ви задумаєте зробити перепланування квартири, це також вимагатиме значних вкладень. Недолік таких будівель в тому, що зводяться вони набагато повільніше панельних будинків.

Кирпичное домобудівництво

Цегляні будинки можна зустріти як в межах міста, так і за межами мегаполісів. Будівлі з цегли комфортні і технологічні. Гідність такого житла - в хорошій ізоляції від шуму. Цегла також добре «дихає», цей матеріал міцний і відрізняється довговічністю. От тільки зводити будинок з цегли досить важко, адже для цього необхідно в буквальному сенсі скласти його з окремих невеликих елементов.Опроси показують, що при наявності фінансової можливості цегляний будинок для житла вибрали б дві третини населення. На жаль, в житті це дозволити можуть собі далеко не всі, оскільки будівлі з цегли мають вищу цінову категорію.