Види газонокосарок.

Широкий вибір різних газонокосарок може поставити в глухий кут початківця власника ділянки. Щоб правильно визначитися з тим, яка саме модель потрібна вам, необхідно зрозуміти, чим вони відрізняються і які недоліки і переваги мають.
Все газонокосарки можна розділити на кілька видів, орієнтуючись або на тип двигуна, або на принцип роботи лопатей. Перша класифікація більш поширена і в ній набагато більше варіацій.

Механічні моделі

Механічні моделі були придумані найпершими і, незважаючи на технічний прогрес, досі користуються популярністю. Їх безперечні переваги - низька вартість, тривалий термін експлуатації, простота і економічність в обслуговуванні, адже вони не споживають ні паливо, ні дорогу електроенергію. Такий вид газонокосарок ідеально підходить тим, хто піклується про екологію навколишнього середовища. Ще один безсумнівний плюс таких моделей полягає в тому, що вони працюють безшумно. На жаль, є у механічних моделей і мінуси. Основною полягає в тому, що скошування трави, особливо високою і вологою, вимагає від оператора значних фізичних зусиль. Механічні газонокосарки достатньо громіздкі і важкі. Проте якщо у вас невеликий доглянутий рівну ділянку в кілька соток і ви добре розвинені фізично, всі ці недоліки стають несуттєвими.

Газонокосарки з бензиновим двигуном

Бензинові газонокосарки вважаються найпопулярнішими, при цьому вони можуть коштувати дорожче всіх інших типів косарок . Не скупитися власників газонів змушує жага мобільності, адже саме цей тип двигуна дозволяє пересуватися з газонокосаркою на великі відстані. До того ж потужність цих агрегатів дозволяє їм обробити всього за один прохід біля півметра ширини газону. В іншому, варто визнати, бензинові газонокосарки є збіговиськом недоліків - вони галасливі, рухаючись за ними вам доводиться дихати вихлопними газами, бензиновий двигун не можна назвати легким, до того ж він вимагає періодичної дозаправки, а також постійного догляду. Ще одним мінусом бензинової газонокосарки може стати ручної стартер - вам слід різко і потужно потягнути за його шнур, щоб запустити бензиновий двигун, а це може бути проблемою для слабких жінок і літніх людей. Рішенням є електронний ключ запалювання, але моделі, оснащені їм, набагато дорожче.
При неакуратної роботі зі стартером бензинової газонокосарки він може періодично глухнути, і його повторний запуск стане серйозною проблемою для недосвідчених користувачів.

Електричні моделі

Електричні газонокосарки прості в догляді, практично безшумні, але при цьому основний їх недолік полягає в тому, що підвладна їм територія обмежена довжиною шнура, провідного до розетки. Багато хто побоюється косарок з електричним двигуном через можливість ураження струмом і це цілком обгрунтований страх, якщо ваша ділянка розташована у вологій місцевості. Саме тому в інструкціях до таких косарок є обов'язкове попередження про те, що не можна косити траву після дощу або поливу. При всіх цих мінусах електричні косарки також відрізняються невисокою потужністю, хоча вони, звичайно ж, набагато могутніше своїх механічних побратимів і не вимагають докладання значних фізичних зусиль при косовиці. Ширина скосу у таких агрегатів досягає 50 сантиметрів.
Вибираючи електричну газонокосарку, віддайте перевагу тим, у яких є блокатор на замку, він не дозволить агрегату включитися до того, як ви будете готові до роботи.

Газонокосарки на акумуляторах

Газонокосарки з акумулятором суміщають в собі цілий ряд достоїнств, властивих іншим видам косарок. Вони настільки ж маневрені, як оснащені бензиновим двигуном, при цьому також не надто вимогливі в догляді, безшумні і екологічні як їх механічні та електричні конкуренти. Великий мінус таких моделей полягає в тому, що ними ви можете обробити порівняно невелику площу, адже через 20-30 хвилин роботи вони зажадають тривалої підзарядки.

Інші види газонокосарок

Газонокосарки також бувають ручними і оснащеними колесами, останні діляться на відштовхувальні і самохідні. Природно, що механічні моделі тут не розрізняються різноманітністю, тобто вони можуть бути тільки на коліщатках і працювати поштовхами, а от всі інші види дозволять вам вибрати. Приміром, деякі самохідні газонокосарки прекрасні тим, що мають змінну швидкість, а значить, ви можете налаштувати їх відповідно до швидкості вашого пересування. Мінус таких моделей полягає в тому, що вони займають більше місця і багато важать. Газонокосарки, оснащені колесами, кермом і сидінням, прирівнюються до міні-тракторам.Также газонокосарки можуть бути циліндричними, роторними і поворотними. Останні зазвичай не мають коліс і ними добре косити ділянки біля будинку, зборів, клумб з високим бордюром. Циліндричні газонокосарки підходять для широких рівних поверхонь, даючи ідеально рівний газон. Роторні моделі варто купувати тим, у кого на ділянках росте жорстка трава, а сама ділянка нерівний, кочковатий.К газонокосаркам можуть кріпитися коробки для трави. З одного боку вони можуть позбавити вас від роботи з граблями, з іншого - вони зажадають періодичних візитів до компостній ямі, щоб видалити їх вміст.