Перетяжка м'яких меблів в домашніх умовах.

Часто від довгої служби тканина м'яких меблів стирається, а каркас раніше залишається міцним і зручним. Або ж на новому дивані з'явилося негарне пляма, яка ні як не вдається вивести, а можливо тканинне покриття крісел не сполучається з новими шпалерами після ремонту. У всіх цих випадках рішенням проблеми стане перетяжка м'якого куточка.
Перетягнути меблі можна в спеціалізованому салоні, або викликавши майстра додому, але якщо ви вмієте працювати руками, то можете спробувати впоратися з цією справою самостійно. Вам знадобиться для цього нова тканина, інструменти (викрутка, молоток, степлер, плоскогубці) і відповідний за розмірами відрізок поролону в тому випадку, якщо старий просів і здасться вам непридатним.

Розрахунок необхідної кількості тканини

Часто зустрічається помилка який починається майстра - неправильний розрахунок потрібної кількості тканини. Пам'ятайте, що недостатньо виміряти диван по довжині і ширині, потрібно ще обов'язково врахувати боковини, припуски на шви і підворіт, а також відходи, які можуть виникнути при підборі напрямки малюнка.
Якщо є сумніви, краще придбайте матеріал із запасом, тоді залишилася тканину ви зможете пустити на обтяжку стільця або зшити подушку під табурет. Кімната від цього тільки виграє.

Попередня підготовка меблів до перетяжки

Спочатку диван або крісло необхідно розібрати. Найчастіше для цього потрібно відкрутити болти, на яких тримаються боковини і спинка. Після цього почніть акуратно знімати стару оббивку. Найкраще що тримають її скоби спершу підняти, підсунувши під них плоску викрутку, а потім витягнути плоскогубцамі.Старую оббивну тканина не викидайте. Навпаки, ретельно її розпрямте, при необхідності очистіть від пилу і використовуйте замість викрійки. Розкроїте куплену тканину, при необхідності обробіть її краї, відріжте потрібний шматок поролону. Якщо зверху на нього укласти ще шматок синтепону, то меблі стане набагато м'якше, а термін служби поролону істотно збільшиться.

Перетяжка м'яких меблів

Для роботи вам знадобиться потужний будівельний степлер. Не шкодуйте на нього грошей, так як дешевий інструмент погано пробиває дерев'яну основу, що безсумнівно відіб'ється на якості реставрації.
Розмір використовуваних скоб повинен бути не менше 10 міліметрів.
Уперше натягнути оббивний матеріал рівно буває дуже непросто. Боковини і спинку обтягнути простіше, тому почніть саме з них, щоб потренуватися і відчути як натягується тканина. Перетяжку сидіння почніть з одного кута і в міру просування вирівнюйте тканина з цього куту. Натягувати матерію намагайтеся рівномірно, щоб уникнути появи складок. Починайте ремонт з лицьового боку дивана, щоб можливі з'явилися огріхи були приховані боковинами і спинкою. Працюйте акуратно.