Переваги і недоліки гвинтових сходів.

В дворівневих квартирах і в будинках, де є більше двох поверхів, для сполучення між поверхами необхідні сходи. Серед безлічі різноманітних варіантів сходів найбільш ефектні і популярні - гвинтові конструкції. Їх можна побачити і в старовинних будівлях, але до цих пір вони залишаються чудовим архітектурним рішенням для інтер'єру. Гвинтові сходи мають свої переваги і недоліки, які слід враховувати при виборі і придбанні цих конструкцій.

Особливості гвинтових сходів

Гвинтові (спіральні) сходи, плавно звиваючись уздовж свого заснування вниз, пов'язують декілька рівнів будівлі. Стержень, колона або стовп є центральною частиною таких сходів, до нього по спіралі прикріплені щаблі, а другий їх кінець кріпиться до несучої стіни. Іноді опорою ступенів стає тільки стіна. В цьому випадку в центрі знаходиться простір, що виглядає стильно й ефектно.
Пропонувати послуги з виготовлення гвинтових сходів може завод металоконструкцій, а також компанія з виробництва конструкцій з металу.
Гвинтові конструкції виготовляють з різних матеріалів: металу, дерева, каменю, бетону, скла. Найбільш популярні з них дерево і метал. Крім цього можливі різні комбінації цих матеріалів. Серед них найбільш найбільш популярні метал-камінь, метал-дерево і метал-бетон. Застосування різних матеріалів дозволяє спіральним сходам продемонструвати цікаві стилізовані рішення і різні форми. Дизайн спіральних сходів в чому залежить від різних форм ступенів та їх способів кріплення.
При підйомі по гвинтових сходах людиною виробляється оборот в просторі більше 360 °. Подібне споруда не рекомендовано для серйозного навантаження, більшою мірою воно грає декоративну роль.
Особливості конструкції спіральних сходів вимагають висоти щаблі 19 см (як мінімум). А найбільш зручною висотою вважається 15-18 см. А тому, якщо потрібно ходити по сходах часто і багато чи якщо в будинку живуть літні люди, краще вибирати практичну маршові сходи, хоча остання не так економічна і красива.

Переваги гвинтових сходів

Головне достоїнство гвинтових сходів - її компактність. На відміну від прямолінійних конструкцій, вона не вимагає виділення великої площі і дозволяє заощадити кілька квадратних метрів. Спіральне виріб допоможе з'єднати велику кімнату з горищем, цокольним поверхом або невеликий мансардою. Вільний простір можна ефективно використовувати, а сам будинок стане більш просторим. Це особливо актуально для житла, розмір площі якого досягається за рахунок кількості поверхів, а також для малогабаритних будинків. Ще одна перевага гвинтових сходів - це романтична складова. Завдяки цій конструкції ваше житло перетвориться і придбає самобутній, облагороджений і навіть загадковий вигляд. Подібний елемент в інтер'єрі внесе в атмосферу феєричність і легкість. Крім того, він буде радувати ваш погляд своїм естетикою та вишуканістю плавних ліній. Третє перевага цієї конструкції у вашій оселі - її оригінальність. Вона здатна стати головною "родзинкою" інтер'єру, від якої можна відштовхуватися при плануванні дизайну будинку. Крім того, вам буде чим похвалитися перед своїми гостями, адже спіральні сходи є не у всіх. Головне, щоб вона гармонійно вписувалася в загальний стиль вашого будинку. Подібний елемент інтер'єру вам ідеально підходить, якщо дизайн будинку витриманий у класичному стіле.Немаловажное перевагу гвинтовий конструкції - її відносно недорога ціна. Зокрема, найбільш прості моделі металевих спіральних сходів коштують досить дешево. З іншого боку, дерев'яні гвинтові сходи можуть бути зроблені з цінних порід деревини - наприклад, з червоного дерева. Подібні вироби прикрасять собою будинок і підкреслять респектабельність своїх власників. Методи установки спіральної драбини досить прості. При бажанні можна істотно заощадити на монтажних роботах і зібрати цю конструкцію самостійно. Для цього потрібно придбати набір різних елементів і, керуючись інструкцією до виробу, змонтувати кручені сходи. Також ви можете побудувати кручені сходи своїми руками. Попередньо важливо правильно виконати всі розрахунки її розмірів.

Недоліки гвинтових сходів

У гвинтових сходів є й істотні недоліки. Через підвищений відстані між сходинками, а також зменшуваної ближче до стовпа площі самої щаблі існує ризик спіткнутися на сходах і отримати травму. У більшості випадків ширина щаблів на звичайних сходах розраховується виходячи з міркування, що на ній повинна поміститися вся ступня дорослої людини. На гвинтовий конструкції це правило не дотримується: якщо щаблі на своєму зовнішньому краю більш-менш широкі, ближче до стовпа вони звужуються. А значить, нога може легко зісковзнути зі сходинки. Через підвищену травмоопасності спіральні сходи небажано купувати сім'ям з маленькими дітьми. Малюки люблять бігати сходами, а зі спіральними конструкціями це несумісно. Адже при підйомі та спуску по таких сходах необхідно бути вкрай уважним і дуже обережним, а також триматися за поручні. Складна поворотна геометрія гвинтових сходів і нерівномірна ширина ступенів навряд чи сподобаються не дуже здоровим і літнім людям. Крім цього, якщо ви і самі часто спускаєтеся або піднімаєтеся бігом, також не слід зупиняти свій вибір на спіральних сходах. Якщо швидко по ній спускатися і при цьому не триматися за перила, можна отримати серйозну травму. Також слід врахувати і те, що по спіральних сходах ви не зможете переносити важкі предмети. Гвинтова конструкція більше підходить для спокійних людей, що цінують розмірений спосіб життя, які піднімаються на верхні поверхи не надто часто.