Бамбукові шпалери - особливості поклейки.

Бамбукові шпалери відрізняються високими декоративними якостями. Вони являють собою нетканий матеріал з целюлозного волокна. Тому володіють повітро-і влагопроницаемостью і дозволяють стінам «дихати». Клеїти бамбукові шпалери легко, вони не бгає і рівно лягають на стіну. Але все ж потрібно знати деякі особливості, щоб провести ремонт правильно.

Підготовка стін для клеєння шпалер

Зніміть плінтус і дверну обналичку. Вирівняйте поверхню стін, якщо це потрібно. Для цього вам знадобиться шпаклівка. Заповніть їй всі поглиблення на стіні, попередньо окропивши їх водою з пульверизатора. Розрівняйте вузьким шпателем. Коли шар шпаклівки висохне, нанесіть ще один шар широким шпателем для остаточного вирівнювання поверхні. Покрийте стіни ґрунтовкою. Для цього розведіть ґрунтовку, згідно інструкції, і валиком обробіть всю стіну.
Зверніть увагу, що в підсумку вирівнювання стіни повинні бути чистими, без плям, інакше забруднення будуть просвічувати через тонкий шар флізелінових шпалер.

Як правильно клеїти бамбукові шпалери

Приготуйте клей. Ви можете використовувати як клей для флізелінових шпалер, так і для інших: вінілових і навіть паперових. Для цього вміст пакету розчиніть у воді, відповідно до інструкції. Ретельно перемішайте, щоб не утворилося грудочок. Через 20 хвилин приступайте до работе.Начінайте клеїти бамбукові шпалери з кутка кімнати у напрямку до вікна, так не буде видно стики. Розгорніть рулон і прикладіть до верхньої межі під стелею, виміряйте довжину і відріжте ножицями зайве. Це зручніше робити вдвох. Намажте стіну за допомогою валика клеєм. Прикладіть лист до стіни під стелею, розрівняйте за допомогою шпалерного шпателя. Акуратно приклейте весь лист рухом зверху вниз і в сторони. Якщо знизу залишилося багато зайвого, обріжте гострим будівельним ножем. Видаліть чистою ганчіркою клей, видавлений з країв.
Бамбукові шпалери хороші тим, що рівно лягають і не утворюють горбів, так як не розтягуються в мокрому стані.
Наступний лист шпалер таким же чином виміряйте і наклейте впритул до попереднього. Якщо у вас висота стін однакова, як, наприклад, в блокових будинках, досить зробити проміри один раз і за зразком нарізати кілька аркушів. Шви прікатайте спеціальним валиком, тоді з часом вони не будуть розклеюватися. Слідкуйте, щоб збігався рісунок.Угли клейте наступним чином. Накладіть лист, заходячи на іншу стіну на 20-25 см. У самому кутку стикувати не можна ні в якому разі, це призведе до відклеювання. Після того як ви оклеите всю кімнату, не відкривайте вікна та двері до повного висихання шпалер, тому що протяг зведе вашу роботу нанівець, листи відклеяться протягом пари днів. Після повного висихання прибийте плінтус і дверну обналичку на місце.