Вибір затірки по кольору і якості.

Після укладання кахельної плитки настає не менш важливий момент - нанесення затірки. Затирочної сумішшю називається склад, яким заповнюють виникло між плитками простір. Це надає кафельній покриттю закінченість і художній ефект, а, крім того, захищає шви від попадання бруду і вологи.
Якщо ви викладали стик в стик керамогранитную мозаїку з ідеально рівними краями плитки, то затирка вам не знадобиться. У всіх інших випадках її все ж краще нанести, так як інакше волога швидко потрапить під плитку, що може викликати появу грибка. За допомогою затірки можна також усунути дрібні дефекти, що виникли при укладанні кахлю.
Пам'ятайте, що затірку можна наносити тільки через добу після того, як була покладена плитка.
Вибір затірки - завдання дуже відповідальна, оскільки неправильно підібрана суміш може зіпсувати все враження від ремонту і сама швидко прийде в непридатність. Основними критеріями при купівлі затирочной суміші служать її колір і якість. Саме на ці характеристики і коштує оріентіроваться.В даний час в магазинах представлений широкий асортимент цієї продукції від таких відомих марок, як Atlas, Litokol, Ceresit.

Вибір кольору затірки

Грамотно підібрана фуга перетворює плитку, підкреслює її гідності, дозволяючи грати всіма відтінками тонів. Вибір завжди індивідуальний, залежить від кольору самого кахлю і того враження, яке ви хочете отримати, але є і загальні правила подбора.Для кольоровий плитки, як правило, затірку обирають або самого темного кольору з присутніх в малюнку, або самого світлого. При цьому слід врахувати, що світлий відтінок швів зливається з плитками і створює вигляд єдиного простору, тоді як темний, навпаки, виділяє кожен квадратик.
Для однотонної кольоровий плитки затирочні суміш бажано підбирати того ж відтінку. Найчастіше беруть на один-два тони світліше її або темніше.
Лідером за кількістю вироблених відтінків затірки вважаються фірми «Церезіт »і« Атлас ». Їх продукцію можна підібрати практично під будь кахель, крім того, саме про ці виробниках самі добрі відгуки на форумах.Еслі є сумніви в тому, який колір швів вибрати, то для стіни зупиніться на класичному білому варіанті, він універсальний і буде чудово поєднуватися з будь плиткою. Однак світлі відтінки швидко брудняться, тому для підлогової плитки краще зупинитися на темно сірому, сіро-синьому або коричневому варіанті. Тоді підлогу радуватиме око набагато довше.

Вибір затірки з якості

Найпоширенішою затіркою є склад на цементній основі. Це, як правило, сухі суміші, які розводять водою або рідким латексом перед початком роботи. Розводити їх потрібно чітко дотримуючись усіх інструкції, інакше якісного результату не вийде. У продажу можна знайти і готові, вже розлучені до потрібної пропорції суміші, але вони істотно дорожче.
Якщо фуга (затірка) має в своєму складі пісок, то вона призначена для широких швів, не менше 3 міліметрів.
В приміщеннях з високою вологістю, таких як ванна кімната, затирка повинна бути вологостійкою. Довгий час для цього користувалися рідким латексом або спеціальним лаком, яким покривали затірку. Однак нові склади останнього покоління стали виробляти на основі епоксидних смол, які повністю вирішують дану проблему. До недоліків цього виду затерли можна віднести їх високу вартість, а також те, що затирати ними шви трохи важче.