Укладання тротуарної плитки на дачі: робимо самі.

Дачні доріжки можна зробити з асфальту, дерева, залити бетоном. Але краще використовувати тротуарну плитку. Вона легко вкладається, причому можна створити орнаменти, які прикрасять ландшафт ділянки.

Інструментарій і матеріали

Пісок, щебінь або гравій, плитка, кельму, кілки (металеві або дерев'яні), гумовий молоток, мотузка, дерев'яна киянка, граблі, мітла, поливальний шланг з розсіювачем, ручна трамбування, цемент М400 або М500 (можна замінити сухою штукатуркою), геотекстиль. Якщо ви хочете бордюри, то буде потрібно ще бордюрний камінь.

Покрокове керівництво укладання тротуарної плитки на дачі

1. Рулеткою зробіть розмітку на місцевості. Вбийте кілочки по краях садової доріжки і за допомогою мотузки встановіть граніцу.2. Виміряйте ширину і довжину ділянки, який ви будете мостити плиткою. Помножте ці величини і ви зможете дізнатися, скільки квадратних метрів вам потрібно придбати тротуарної плитки, тобто, площа обгородженої ділянки. Також запасіться піском і гравієм (можна щебенем). 3. Зробіть підставу для укладання тротуарної плитки. Для цього поглибте поверхню майбутньої доріжки на 20 см, ретельно видаліть всі коріння рослин, стежте, щоб не потрапили насіння. 4. Якщо грунт щільний, наприклад, глинистий, і не пропускатиме воду, зробіть дренаж. Для цього покладіть на дно виїмки гравій або щебінь шаром 15 см, добре утрамбуйте, на нього насипте пісок шаром 5 см і зволожите зі шланга з розпилювачем. Але утрамбуйте пісок тільки через 3 години, коли він повністю просочиться вологою. 5. Для стоку води можете між гравієм і піском помістити геотекстиль. Він буде утримувати пісок і не дасть йому забити щілини в гравії. Крім того, геотекстиль дозволяє зробити надійну конструкцію, що дозволяє служити довго і витримувати навіть навантаження від автомобіля.
Шар гравію можна замінити великим піском, якщо ви будуєте доріжку на грунтах, де волога не застоюється, а легко йде в грунт.
6. Приготуйте цементно-пісочну суміш (1 до 3) або ж візьміть готову суху штукатурну суміш. Розсипте цементно-пісочну суміш по піску, потім вирівняйте граблями і потім дощечкою. Зробіть шар в 3-4 см.7. Тепер можна укладати саму плитку. Робіть це від себе, щоб не наступати на підготовлену поверхню. Залишайте зазори між окремими плитками в 1-2 мм. Втрамбовуйте дерев'яної киянкою. Коли доріжка буде готова, вирівняйте нерівності гумовим молотком. 8. Заповніть шви цементно-піщаної сумішшю або сухий штукатурної сумішшю, підметіть поверхню мітлою. А потім зволожите зі шланга з розпилювачем.
Якщо при зволоженні зі шланга просів шар суміші в щілинах, досипьте ще. Зазорів бути не повинно. Важливий момент, що пісок для заповнення щілин повинен бути дуже чистий і невеликий.
Через 2-3 дні по доріжці, вимощеній тротуарною плиткою, можна ходіть.Еслі вам потрібно зробити доріжку закругленої форми, підстава зробіть, як написано вище. Потім укладіть всю цілу плитку, а крайню приміряйте і намалюйте на ній лінію кордону, після чого відріжте зайве болгаркою.