Що таке тапчан.

Сьогодні існує безліч предметів меблів, які допомагають створити в будинку неповторну атмосферу, зробити комфортним, а головне - оригінальним інтер'єр. До таких меблів і відноситься тапчан. Його можна поставити у дворі, в кімнаті або на веранді - він скрізь буде виглядати стильно і гармонійно, радувати членів сім'ї і приємно дивувати гостей.
Тапчан - прямокутний або квадратний предмет меблів для відпочинку або сну, який, як правило, виготовляється з дерева. Він має спинки, розташовані з трьох сторін або навіть по всьому периметру. В останньому випадку в одній з спинок робиться один або два входи. Конструкція тапчана не має певних розмірів, але висота його рідко перевищує 50-75 см. При цьому висота спинок коливається від 40 до 60 см. Так як це досить специфічний предмет, його нечасто можна зустріти в меблевих магазинах. Зазвичай його замовляють у майстрів столярної справи, щоб габарити і обробка даних меблів повністю відповідали інтер'єру. А деякі цінителі тапчанів привозять їх з Середньої Азії, де особливо поширена така меблі. Окремі види тапчанів сьогодні робляться з дахом, на яку кріпляться прозорі фіранки або тонка сітка. Цей варіант меблів ідеальний для дачного відпочинку, так як може захистити від примх погоди і докучливих комах.

Історія тапчана

Відомо, що тапчан потрапив до Європи зі східних країн. Так як стать в будинках Сходу раніше викладали переважно з каменю, дерев'яний тапчан служив певної височиною над ним. Цей предмет меблів використовувався як ліжка, сучасного дивана і навіть трапезній. В останньому випадку на середину тапчана ставили низький столик - це, до речі, поширене і сьогодні.
Столик, який встановлюється в середині тапчана, носить назву «Джозі». Його висота зазвичай не перевищує 30-40 см, і стиль його завжди відповідає стилю тапчана.
Місце для тапчана в будинку вибиралося прискіпливо, адже згодом його вважали мало не освяченим. Воно повинно було бути досить світло і зручно. Вхід на тапчан раніше був замовлений жінкам і рабам, зате гостей туди садили першим ділом.

Як зробити тапчан

За умови володіння початковими навичками столярної справи тапчан можна виготовити самостійно. Для цього необхідно зробити з дощок каркас необхідного розміру, схожий своєю конструкцією з ліжкові каркасом. На ньому закріплюються ретельно вистругані дошки або фанера.
Ширина фанери повинна бути не менше 15 мм.
З двох або трьох сторін до каркаса прибиваються спинки висотою 40- 60 см. Після цього тапчан ретельно зачищається наждачним папером, покривається лаком або фарбою. Після того як тапчан готовий, стелиться матрац і розкидаються подушки для затишку.