Все про фундаментах.

Фундамент становить основу будь-якого будинку. Будівництво споруди починається з підготовки майданчика і закладки такої підстави. Щоб забезпечити дому довговічність, фундамент повинен бути надійним і міцним. У сучасному будівництві використовується декілька типів фундаментів, розрізняються технологією їх зведення.

Загальні відомості про фундаментах

Фундамент будови виконує важливу функцію, адже його завдання - витримати вагу будинку і надійно його розподілити по всій поверхні площі споруди. Головна вимога до таким основи полягає в тому, що воно має бути гранично надійним, тобто не мати перекосів, які не осідати і не давати тріщин. Забезпечити такі властивості може лише точне дотримання технології та правил забудови фундамента.Готовясь до споруди будинку, слід враховувати, що вартість установки фундаменту може скласти 20% від загального кошторису витрат на будівництво. Але економити на міцній основі будови ні в якому разі не варто.
Якщо фундамент буде поставлений неякісно, виправити помилки і огріхи згодом буде вкрай складно.
Для зведення сучасних фундаментів житлових будинків широко використовують цеглу, бетон і залізобетон. Застосовуються також поєднання різних матеріалів, включаючи пісок, щебінку, дерев'яні та металеві деталі. Окремі види фундаментів вимагають попереднього зведення опалубки і заливання її цементом, а також додаткового армірованія.Фундаменти умовно поділяють на два великих типи: на пальові і на ті, що зводять на природній основі. Останній тип залежно від форми і способу постановки на грунт включає в себе стрічкові, плитні й стовпчасті фундаменти. Без спеціальних знань і будівельної підготовки не завжди можна в точності визначити, який саме тип фундаменту потрібна для конкретної споруди. Тут має значення характер ґрунту, глибина її промерзання, наявність грунтових вод. Не слід виключати з розгляду також кількість поверхів майбутньої споруди і тип завдання. Щоб прийняти правильне рішення, необхідно мати хоча б початкове уявлення про те, які бувають фундаменти.

Фундамент стрічкового типу

Стрічковий фундамент відрізняється простотою технології та частіше інших типів застосовується в індивідуальному малоповерховому будівництві. Водночас йому властива певна трудомісткість і істотний витрата будівельних матеріалів. По суті своїй стрічковий фундамент являє собою смугу із залізобетону, яка йде безпосередньо по периметру майбутньої будівлі. Така стрічка заводиться під всі стіни будови, включаючи внутрішні перегородки. Стрічковий фундамент зберігає форму перетину по всьому периметру. Фундамент такого типу слід вибирати, якщо зводиться будинок з цегляними, кам'яними або бетонними стінами, що мають порівняно важкі перекритія.Залівают стрічковий фундамент трохи нижче рівня промерзання грунту, але зазвичай не глибше півметра від поверхні землі. Товщина фундаменту визначається матеріалом стін, їх товщиною і розрахункової силою тиску споруди на грунт.Разлічают заглиблений фундамент стрічкового типу та мелкозаглубленний. Останній тип більшою мірою підходить для дерев'яних будинків. Пристрій заглубленного підстави добре в тому випадку, якщо ви плануєте обладнати в будинку гараж чи підвал.

Стовпчастий фундамент

Для такого типу фундаменту характерно розташування у всіх кутах будови і місцях перетину стін особливих стовпів. Застосовується він здебільшого для будинків полегшеної конструкції. Стовпчастий фундамент надійний, економічний і найчастіше не вимагає проведення додаткових гідроізоляційних работ.Столбчатий фундамент - це свого роду система зі стовпів, що зводяться в точках, яким належить нести підвищене навантаження. Стовпи можуть бути зроблені з бетону або цегли, відстань між елементами конструкції становить зазвичай півтора-два метри. Вільний простір між окремими стовпами, як правило, засинають крупним піском або щебенем.
Слід знати, що для зведення будівель з підвалом і гаражем стовпчастий фундамент не годиться.

Фундамент пальового типу

Свайний фундамент - відмінне рішення для тих випадків, коли будова зводиться на не надто стійкому ґрунті. Найчастіше такі технології застосовують при зведенні великогабаритних будівель, що мають кілька поверхів. Основа всієї конструкції - стовпи (палі), що мають загострений нижній кінець. Палі вкручують або вбивають у грунт за допомогою спеціального обладнання. Такі великі стовпи вільно проходять крізь рухливі шари грунту, упираючись кінцями в більш тверду основу. Кожна паля здатна витримувати навантаження в кілька тонн. Верхні кінці паль з'єднуються горизонтальними балками, утворюючи міцну і надійну конструкцію.

Плитної фундамент

Даний вид фундаменту являє собою залізобетонну плиту монолітного типу, яку поміщають під всією площею будівлі. Ціна такого фундаменту досить висока, оскільки його зведення вимагає істотних витрат на земляні роботи. Зазвичай плитний фундамент використовують в будівництві невеликих будинків; при цьому плита стає підставою пола.Достоінство плитного фундаменту в тому, що він може бути використаний на будь-якому вигляді грунту, незалежно від рівня залягання грунтових вод. Монолітна плита не боїться навіть значних зсувів шарів грунту. На плитному фундаменті будують каркасні та цегляні будинки, а також будови з бруса висотою в один або навіть два поверхи.