Прованс: популярний стиль в інтер'єрі.

Прованс - популярний стиль в інтер'єрах росіян, хоча і прийшов він з Франції. Насправді це більш вишуканий варіант кантрі, зобов'язаний назвою однойменної провінції. Уособленням цього стилю є затишок, простота, близькість до природи. Щоб оформити інтер'єр у дусі Провансу, потрібно дотримуватися наступних правил.

Колір

Дизайн в стилі прованс будь-якого приміщення, будь то кухня, спальня або вітальня, припускає величезну увагу до кольору. Допускаються лише приглушені, пастельні тони, поверхні, як би злегка вигорілі від солнца.Потолок і стіни повинні бути світлими. Основні тони - білий, бежевий, блакитний, кремовий, теракотовий, колір морської хвилі і блідо-лимонний.

Оздоблення

Стіни «маслинової» приміщення найкраще покрити штукатуркою. Причому наносити її треба нерівно, грубими мазками.
Можна використовувати облицювальну дошку, а потім вибілити її.
Стелі часто прикрашають декоративні дерев'яні балки. Їх можна вибілити або залишити темними, для контраста.Поли «просять» дощок або плитки матової фактури. Категорично не допустимі ковролін, лінолеум або традиційний варіант. Хіба що останній буде імітувати необроблені доскі.На кухні можливі різні варіанти: стилізована під старовину плитка, глазурована цегла, натуральний оздоблювальний камінь.

Меблі

Вона для стилю прованс неодмінно повинна бути особливою. Підійдуть плетені, дерев'яні речі, ковані або з елементами кування. А от від нікельованих або хромірованнихдеталей треба отказаться.Хорошо, якщо в кімнаті будуть стояти такі елементи сільського стилю, як дерев'яна лавка, старовинна скриня, масивний буфет, грубий комод і т.п.
Взагалі меблі краще всього підбирати стару або штучно состарівают наявну, фарбувати її в світлі тони. Для Провансу це досить характерно.
Часто можна побачити в подібних інтер'єрних рішеннях розписані вручну фасади з квітковими візерунками. М'які меблі зазвичай оббита тканинами в смужку, клітку або квіточку, на диванах багато подушок.

Текстиль

Головні тканини стилю прованс - це льон, грубий бавовна, ситець. Візерунок, як і у випадку з меблевою оббивкою, квітковий, іноді смужка або клітка. Штори прикрашають рюшами і воланами, нерідко підв'язують стрічками, щоб задрапірувати. На ліжку кладуть клаптеві або стьобані покривала.Кроме того, в даному стилі вітаються різного роду мереживні вироби: скатертини, серветки, чохли на подушках і т.п. Стільці теж нерідко покривають чохлами.

Аксесуари

Прованс не був би Провансом без свічників, кошичків, милих вазочок в техніці декупаж, симпатичних квіткових кашпо. На стінах можна розмістити керамічні тарілки, масивні дзеркала в грубих рамах, дерев'яні полички, картини із зображенням сільських пейзажей.І обов'язково наповніть будинок квітами: нехай ростуть живі в діжках, стоять у вигляді букетів на туалетних столиках і обідньому столі, висять на стелі в сухому вигляді. Тоді атмосфера чарівної французької провінції буде відчуватися найбільш повно.