Відкоси на вікна своїми руками: поради майстра.

Косметичний ремонт у будинку досить часто спричиняє заміну звичайних вікон пластиковими. Завдяки цьому в приміщенні стає набагато тепліше і затишніше. Ось тільки при заміні вікон необхідно заново зробити відкоси. Це можна здійснити двома способами - за допомогою штукатурки або листових матеріалів.

Обробка укосів штукатуркою своїми руками

Для цієї роботи вам знадобиться: - шпатель; - грунтовка глибокого проникнення; - штукатурка; - будівельний гіпс; - пенопластовая пластина для утеплення; - сітка зі скловолокна; - наждачний папір; - водостійка акрилова шпатлевка.Прежде ніж приступати до шпатлювання, очистіть поверхню старих укосів від залишків утеплювача, штукатурки і пилу. Потім нанесіть ґрунтовку глибокого проникнення, яку можна купити в будь-якому будівельному магазині. Через 3-4 години, коли вона висохне, вирівняйте укіс шаром штукатурки таким чином, щоб вона не доходила до торця віконної рами на 2 см - це місце займатиме утеплювач.
Щоб штукатурка швидше схопилася, додайте в неї трохи будівельного гіпсу.
На висохлу штукатурку наклейте пенопластовую пластину. Причому один край пластини повинен обов'язково заходити під раму. На пластину наклейте сітку зі скловолокна і нанесіть шар водостійкої акрилової шпаклівки. Вирівняйте поверхню укосу за допомогою наждачного паперу, смахніте залишки пилу і пофарбуйте його в потрібний колір.
Приклеєна пенопластовая пластина утеплить укіс і захистить його від виникнення грибка.

Установка укосів з листових матеріалів

Як правило, такі укоси роблять з пластикових панелей, які можна замінити на гіпсокартон. Даний спосіб віднімає не так багато часу в порівнянні з попереднім, але обходиться трохи дороже.Для виготовлення укосів з листових матеріалів вам знадобиться: - пластикова панель; - шпатель; - стартовий профіль; - напівциліндричні саморізи; - свердло; - сухий брус 20 на 40 мм; - ножівка або електролобзик; - олівець; - білий герметик; - F-профіль ПВХ.Подготовьте поверхню укосу перед монтажем: очистіть її від старої штукатурки, приберіть надлишки піни та інші сторонні предмети. Після цього заміряйте стартовий профіль по внутрішньому периметру віконного профілю і відріжте необхідну довжину. Закріпіть його по краю віконного профілю за допомогою напівциліндричних саморізів, розміщених кроком в 20 см.После того як стартовий профіль буде розміщений по всьому периметру вікна, виконайте монтаж обрешітки. Для цього по краю укосу прикріпіть дерев'яний брус на дюпеля гвозді.Замерьте верхню панель і відпиляйте частину необхідного розміру. Встановіть один її край в стартовий профіль, а другий прикрутите під кутом на саморізи до попередньо підготовленої дерев'яній обрешітці. Аналогічним чином здійсните монтаж бічних панелей.Виполніте монтаж наличника. Як останній найкраще використовувати F-профіль ПВХ. Відміряйте його довжину по зовнішньому периметру укосу і відріжте. Щільно встановіть F-профіль в панель. Після цього обробіть утворилися стики білим герметиком для запобігання попадання пилу і вологи. Видаліть надлишки за допомогою картонки або шматочка пластика.